Yüceer Aday Adaylığını Açıkladı

CHP Tekirdağ eski milletvekili Candan Yüceer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye başkanlığına aday adaylığını açıkladı. Herkesin başkanı olacağını söyleyen Yüceer, 12 belediyeyi yeniden alacaklarını kaydetti.

Yüceer Aday Adaylığını Açıkladı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.11.2023
11
A+
A-

CHP Tekirdağ eski milletvekili Candan Yüceer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye başkanlığına aday adaylığını açıkladı. Herkesin başkanı olacağını söyleyen Yüceer, 12 belediyeyi yeniden alacaklarını kaydetti.

‘HERKESİN BAŞKANI OLMAK ÜZERE ADAYIM’

Yüceer, CHP Tekirdağ İl başkanlığı binası önünde soğuk havaya rağmen miting havasında bir açıklama yaptı. Yüceer, parti önündeki alana kurulan platformdan geniş bir kalabalığa hitap etti. Yüceer, “Tekirdağın hak ettiği alabilmesi için hemşerilerimin yüzünün gülmesi laik olduğu insanca yaşama yaşayabilmesi amacıyla Büyükşehir Belediye başkanlığına adayım. Herkesin başkanı olmak üzere adayım herkese candan olmak üzere adayım sadece bir makama değil, bir köprü değişimi, büyük bir enerjinin ortaya çıkarılmasına, yeni bir yönetim anlayışını kendimi kazandırmaya bu güzel kentin bir adım değil koşar adım geleceğe taşımaya adayım. Çiftçinin, işçimin işi adamının, öğrencilerimizin, kadınların, gençlerin çocukları başkanı olmaya adayım. Bağımızın, ormanımızın, yeşilimizin, Ergenemizin dağımızın başkanı olmaya adayım. Tekirdağımızın bütün zenginliklerini, kaynaklarını, güzelliklerini, halkımızın hizmetini kullanmak için adayım. Samimi, güleryüzlü, dürüst, şeffaf, katılımcı bir yönetim için adayım. Biz de birleştiren önceliğimiz ortak değerimiz,  yüceltmek, bugünü ve yarını daha iyi samimiyet kurmak için adayım. Türkiye’de yerel yöneticilikte Tekirdağ bir örnek parmakla gösterilen bir başarı hikayesine çevirmek için adayım, sürdürülebilir çevreci, soslu ekonomi gözlemleyen çağımızın teknolojisini ve yeniliklere hazır bir yönetim için adayım. Alt üst ölçekte planlara uygun olarak tarımın yanında turizm ve lojistik alanında kendimizi planlayacak ve şehrimizi bu alanlarda başka şehir yapmak için adayım. İlçe belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve işin uzmanı, kadrolarımız ve bilim insanlarıyla uyumlu çalışarak en iyi ve en hızlı hizmet için adayım sağlıklı bir kent olması yönünde alt üst yapılarımızı ileri bir şekilde deprem tehdidi altından kurtaracak çalışmalar yapmak, deprem ve diğer afetler noktasında hazır bir kent yapmak için adayım. Yüzlerce yıllık tarihi topraklarımızda barındıran mavi gözlü şehrimizin kültür mirasını korumak ve gelecek nesillere aktarmak için adayım” dedi.

‘BİZLER YENİDEN 12 SIFIR YAPMAK İÇİN YOLA ÇIKIYORUZ’

Yüceeer, “Bir yola çıkıyorum. Tekirdağım için sizlerin desteğiyle onurlu bir göreve talibim. İhtiyaçları görüyorum. Sorunları duyuyorum, çözümleri biliyorum. 6 bin 218 km karenin her adımında hangi sorunlar yaşadığını görüyorum. Şimdiye kadar yaptıklarım, yapacaklarımın teminatı elbette şimdi. Yıllardır biriktirdiğim Tekirdağ deneyimlerimle ve her birinize dokunacak projelerimle size candan hizmet etmeye geliyorum. Hemşeri yarın bana güvenip haydi candan başkan dedikten sonra. Bu yol bize onur verir, onur onur verir. Kıymetli hemşehrilerim geçtiğimiz yerel seçimlerde 4 belediyemizi kaybettik. Tabii bize yine 12 sıfır yapmak yakışırdı. Partimizin ve bizlerin bu yerel seçimlerdeki hedefi bellidir. Bizler yeniden 12 sıfır yapmak için yola çıkıyoruz. Hedefimiz Süleymanpaşa’yı hedefimiz Lapaklıyız. Hedefimiz Marmaraereğlisi’ni hedefimiz yeniden kazanmaktır.. Yeniden 12 sıfır hikayesini yapma hazır mısınız? Ne karşımızdaki ittifak ne yıpratma çabaları bize bu başarıdan alıkoyamaz. Çekirdek ağı hiçbir ilçemizi sosyal belediyecilik anlayışından mahrum bırakmayacağız” dedi.

Konuşmanın sonunda elinde Türk Bayrağı alan Yüceer, katılımcıları selamladı.

Kaynak: Ajans Tekirdağ

REKLAM ALANI