EROĞLU;SALDIRILAR KABUL EDİLEMEZ

EROĞLU;SALDIRILAR KABUL EDİLEMEZ

Yayınlama: 18.05.2015
189
A+
A-

 

EROĞLU;SALDIRILAR KABUL EDİLEMEZ

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaretinde basın mensuplarının sorusu üzerine Adana, Tekirdağ ve Mersin'de HDP'nin seçim bürolarına saldırının kabul edilebilir olmadığını belirterek, şunları söyledi:


"Demokrasilere kesinlikle saldırılar, el hareketleri, silah çekme kabul edilemez. Biz zaten herkesin fikrini açıkça söylemesinin mücadelesini veriyoruz. Demokrasilerde millet sandıkta karar verir. Bunlar asla kabul edilecek şeyler değil. Biz özgürlüklerden yanayız. Özellikle seçim beyannamesi ile bunu dünyaya ilan ettik. Biz geçmişte yaşanan birtakım sıkıntıları kaldırdık. Pek çok hususu hak ve özgürlükleri genişlettik. Bu şekildeki saldırılar demokrasiye darbe vurur, insanlık değildir. Emniyet teşkilatı bunun sorumlularını yakalayacaktır. Kim ne amaçla yaptı ortaya çıkacaktır. İçişleri Bakanımız yakından takip ediyor. 


Tedbirler daha da artırılacak. Herkes istediğini söylesin istediği partiye oyunu versin. Doğu ve Güneydoğu'da da HDP'nin vatandaş üzerinde yoğun baskısı var. Biz kendilerine her bakımdan sıkıntı olmaması için tedbir alıyoruz ama Doğu ve Güneydoğu'da da eğer samimilerse dikkat etmeleri gerekiyor. HDP madem ki adalet ve özgürlük istiyor herkesin bu topraklarda huzur içinde yaşamalarını arzu ediyorlarsa bu tip tehditlerden baskılardan vatandaşı korkutmaktan vazgeçmeliler. Biz her ikisine de karşıyız."