Özlenen Festival Başladı

Özlenen Festival Başladı

Yayınlama: 11.06.2015
236
A+
A-

 

Özlenen Festival Başladı

 

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçe belediyesinin düzenlemiş olduğu 51. Uluslararası Kiraz Festivali Endüstri meslek lisesi önünden başlayan kortej ile birlikte başladı.


Bu yıl  51. düzenlenen uluslararası Kiraz Festivali sabah erken saatlerinde Valilik, Kaymakamlık ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı ziyareti ile başladı. Daha sonra Süleymanpaşa ilçesinin Naip mahallesinde Kiraz yarışması ile başladı. Akşam saatlerinde Endüstri meslek lisesin önünden başlayan korteje yoğun ilgi oldu.  Tekirdağlı vatandaşların kış boyunca bekledikleri festival coşkulu bir şekilde başladı.

 

 


FESTİVAL ATEŞİNİ EŞKİNAT YAKTI


Her yıl geleneksel olarak düzenlenen, bu yıl 51. düzenlenen Uluslararası Kiraz Festivali kortejinin ardından geleneksel olarak yakılan festival ateşini, Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat yaktı.

 

 


KİBARİYE SEVENLERİ İLE BULUŞTU


51. Uluslararası Kiraz Festivali konserleri kapsamında  Kibariye Tekirdağ'da ki sevenleri ile buluştu. Konser boyunca sevenlerine unutulmaz anlar yaşatan Türkiye'nin sevilen sanatçısı Kibariye konserin finalini Roman havası ile yaptı. 2 Saat süren konsere Tekirdağ'ın her ilçesinden yoğun katılım oldu.

 

 

 

 

KİBARİYE SÖZ KESTİ


Sahil festival alanında düzenlenen Kibariye konserinde ilginç anlar yaşandı. Sahnede sevenlerine unutulmaz anlar yaşatan sevilen sanatçı Kibariye, bir çiftinde söz törenini gerçekleştirdi. Yüzükleri takarak kurdelesini kesen Kibariye Gençlere bir ömür boyu mutluluklar diledi.