TEKİRDAĞSPOR’A DEV TESİS

TEKİRDAĞSPOR’A DEV TESİS

Yayınlama: 01.01.1970
260
A+
A-

 

ÇEBİLER, TEKİRDAĞSPOR’A İLK İCRAATINI YAPTI

 

Tekirdağspor’a yeni dönemde sahip çıkan Türkiye’nin demir çelik devinin sahibi Yaşar Kaptan Çebi ilk icraatını gerçekleşti. Çebi çevre yolunda bağışladığı arsasına Tekirdağspor’a milyon dolarlık tesis yapma kararı aldı. 2 top sahası binalardan oluşan tesisin yapımına yakın zamanda başlanacak.

 

Geçtiğimiz sezon BAL liginde şampiyonluk parolasıyla yola çıkan ve yarışı son ana kadar devam ettiren Tekirdağspor, üçüncü lige çıkma şansını yakalayamamıştı. Talihsiz bir şekilde grupta ikinci olan ve üst lige çıkamayan Tekirdağspor'un bu durumu özellikle takıma gönül veren taraftarları son derece üzmüştü.

 

'Herşey bitti, tekrar bu havayı yakalayayıp üst liğe çıkamayız' denilirken, bu kez Kaptan Şirketler grubunun sponsorluğu gündeme geldi. Türkiye'nin sayısı ihracatçılarından olan ve her yıl vergi rekortmenleri listesine de giren Kaptan Demir Çelik'in bilindiği gibi Marmara Ereğlisi'nde bir liman ve Demir Döküm fabrikası, Çorlu'da da Demir Çelik Fabrikası bulunuyor. Türkiye'deki önemli yatırımlarını Tekirdağ ve bölgesine yapan Kaptan Demir Çelik Firmasının yönetim kurulu başkanı Yaşar Kaptan Çebi, Karabükspor'a da uzun yıllar başkanlık yapmış ve bu takımın Süper Lige çıkmasında önemli pay sahibi olmuştu.

 

Orhan Çebi başkanlığında çalışmalara başlayan Tekirdağspor’a Yaşar Kaptan Çebi’den destek gecikmedi. Çevre yolunda bulunan geniş bir arazi bağışlayan Çebi, 4 büyüklerin sahip olduğu tesisler gibi tesis yapma kararı aldı. Projesi hazırlanan modern tesise kısa süre içinde başlanacak. 2 top sahası yönetim ve konaklama binalarının bulunacağı tesisle Tekirdaspor, tesisleşme alanın uzun bir yol kat edecek.