YERİ GÖK İNLEDİ. VATANDAŞ ALKIŞ TUTTU

YERİ GÖK İNLEDİ. VATANDAŞ ALKIŞ TUTTU

Yayınlama: 07.09.2015
1.080
A+
A-

 

YERİ GÖK İNLEDİ. VATANDAŞ ALKIŞ TUTTU

 

Tekirdağ Valiliğini ziyaret eden Deniz Harp oklu öğrencileri, Atatürk anıtına çelen sunduktan sonra Hükümet caddesi üzerinde uygunadım da yürüyerek, Şehitler ölmez Vatan bölünmez, Vatan sana canım feda” sloganları ile sokakları inletti. Duygulanan vatandaşlar ise alkış tutarak yürüyüş yapan öğrencilere destek oldular.


 

Deniz Harp Okulu öğrencilerinin “İleri Deniz Eğitimleri” kapsamında Tekirdağ limanını ziyaret eden TCG Karamürselbey (NL_124) gemi personeli ve öğrencileri, beraberindeki komutanları ile birlikte önce Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlunu makamında ziyaret ettiler.


 

Daha sonra Eğitim Filotillası Komodoru Deniz Kurmay Albay Ayhan Gedik, Karadeniz Öğrenci Tabur Komutanı Deniz Kurmay Binbaşı Sezgin Sezerer, TCG Karamürselbey Komutanı Binbaşı Bülent Güngör ve öğrenciler, Valilik önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk bırakıp İstiklal marşı okudular. Deniz Harp okulu öğrencileri törenin ardından bando eşliğinde uygunadım da yürüyerek Hükümet caddesinden çarşı merkezine doğru yürüyüşe geçtiler. Yürüyüşte “Vatan sana canım feda, ne mutlu Türk’üm diyene, şehitler ölmez vatan bölünmez” diye marşlar eşliğinde yürüyen deniz harp okulu öğrencileri sokakları inlettiler. Öğrenciler, çarşı esnafı ve  vatandaşlardan da alkış aldı. Birçok vatandaş sloganlara eşlik eti. Deniz harp okulu öğrencileri Hükümet Caddesi üzerindeki yürüyüşlerinin ardından Etnografya müzesini ziyaret ettikten sonra şehirden ayrılacaklar. Ruhan YALÇIN