YÜCEER’den Cevap Gecikmedi

YÜCEER’den Cevap Gecikmedi

Yayınlama: 11.06.2016
245
A+
A-

 

YÜCEER'den Cevap Gecikmedi

 

CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tartışma yaratan sözlerine katıldığını belirterek, “Hiç tereddüt etmeden Genel Başkanımızın söylediklerinin altına imzamı atarım. Çünkü Genel Başkanımızın söyledikleri doğrudur ve haklıdır. “dedi.

 


Son günlerde CHP’ye yönelik çirkin iftiralar nedeniyle basın açıklaması yapan CHP Tekirdağ  Milletvekili Candan Yüceer, “Yeminine sadık her hekim gibi gelenin kimliğine, cinsiyetine, suçuna suçsuzluğuna, inancına, ideolojisine bakmaksızın görevimi yerine getirdim. Kolluk kuvvetleriyle gelen mahkumları da tedavi ettim. Adi hükümlüsünü de, siyasi hükümlüsünü de, tacizcisini de.”dedi.


“HASTA MAHKUMLARLA DA KADIN VE ÇOCUKLARLA DA İLGİLENDİK”


Milletvekili olduktan sonra, Sağlık Komisyonunda da, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunda da, Partinin bünyesinde kurulan “Kadın ve Çocuk Hakları İhlalleri izleme Komisyonu”nda da cezaevlerini ziyaret ettiklerini belirten CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, “ Hasta mahkumlarla da, kadın ve çocuklarla da ilgilendik.Kim olduklarına, hangi suçtan hapiste yattıklarına bakmadık. Çünkü olması gereken budur.”ifadelerini kullandı.


“DEMEÇ ÇARPTIRILDI”


Candan Yüceer ,Ankara’da bazı bilboardlarda, Sayın Genel Başkanın bir televizyon kanalında verdiği demecin çarpıtıldığına, bir provokasyona tanık olduklarını ve bu bilboardlarda Genel Başkanın "Biz PKK'lı ya da DHKP-C'liye de ziyarete gittik” dediği yazıdığını söyledi.Kemal Kılıçdaroğlunun katıldığı televizyon programındaki sözlerinin çarpıtarak, cımbızlıyarak CHP ile terör örgütlerini bir arada gösterme çabasının ahlaksızlıktan başka bir şey olmadığını  vurgulayan Candan Yüceer, Kılıçldaroğlu’nun televizyon programında, "Biz kadına da saygı duyarız, çöpten kağıt toplayan adama da saygı duyarız. Kimin sorunu varsa ilgileniriz ve hiç ayrım da yapmayız. biz hapiste hasta yatan PKK'lıya da gittik, DHKP-C'liye de gittik, kader kurbanı olana gittik, diğer İslami kesimden kendisini tanımlayıp hapiste yatan, sağlığı olmayan, zor olan insanlara da gittik. Hiçbir ayrım yapmadık”sözlerinin nesi yanlış Allah’ınızı severseniz?”diye konuştu.Hiç tereddüt etmeden Genel Başkanın söylediklerinin altına imzamı atarım diyen Candan Yüceer, “Çünkü Genel Başkanımızın söyledikleri doğrudur ve haklıdır. Dün AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner “Cezaevlerini dolaşırken pek çok insanla, örgütüne bakmaksızın, görüşmeler yapıyoruz, özellikle de hasta tutuklu ve hükümlülerle her bir partiye mensup milletvekilleri olarak görüşmeler yapıyoruz; bunun polemik konusu yapılması gayriinsanidir, gayriahlakidir” dedi. Doğrudur ve haklıdır.”ifadelerini kullandı.


“BİZ ÇİĞ YEMEDİK Kİ KARNIMIZ AĞRISIN”


Candan Yüceer, “Şehitlerimize “kelle” denilmesinin, teröristlere “sayın” denmesinin, PKK’lıların tanıklığıyla Silahlı Kuvvetlerin yargılanmasının altına imza atabilir misiniz? Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis mi toplanır denilmesinin altına imza atabilir misiniz? Biz çiğ yemedik ki karnımız ağrısın.”sorularını yöneltti.


“BİZ OSLO’DA PKK’LILARLA İKBAL PAZARLIĞI YAPMADIK”


Yüceer ,”Biz Oslo’da PKK’lılarla ikbal pazarlığı yapmadık. Habur’da PKK’lıların önüne kırmızı halı sermedik, törenlerle karşılamadık. Onlara özel mahkemeler kurmadık, aklanmaları için Hâkimlere bırakılsınlar diye talimat vermedik. Çözüm sürecinde valilere terör örgütü mensuplarını görmezden gelin demedik. Dolmabahçe’de mutabakat imzalamadık. Öcalan’a methiyeler düzmedik. Kendi ordumuza kumpas kurmadık, Genel Kurmay Başkanı’nı terör örgütü lideri diye yargılamadık. Şehit annelerinin feryatlarına yaygara deyip, şehit haberlerine yasak koymadık. PKK şehirlere silah ve bomba yığarken görmezden gelmedik. Bombalar patlarken, insanlar acı içindeyken, “anket yaptırdık oylarımız artıyor” diye sevinmedik. Birileri başkan olacağım diye tuttururken, biz “Önce Türkiye” dedik. Bizi biz yapan, bir yapan bayramlarımızı, yok saymadık, kutlamayı yasaklamadık. Bir elimiz şehit tabutunda, cami avlusunda miting yapmadık. Şehit cenazelerini provoke edecek kadar küçülmedik. Ama hırsızlığa göz yumanlar, aklayanlar, teröriste özel mahkeme kurdurup aklatmaya çalışanlar, yığınak yapmasına göz yumanlar, onlarla masaya oturup anlaşma yapanlar, çocuk istismarına suç ortaklığı yapanların, çalınan her bir kuruşta, akan her kanda, çekilen her acıda payı vardır. Buna neden olanların Cumhuriyet Halk Partisi’ne de, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’na da söyleyecek sözü yoktur. Hadleri de değildir.”diye konuştu.


Yüceer son olarak,” AKP’nin gerek Ankara’da gerekse Tekirdağ’da partimize yönelik provokasyonlarını kınıyorum.”dedi.