Dev mitinge on binlerce kişi katıldı

Dev mitinge on binlerce kişi katıldı

Yayınlama: 08.08.2016
210
A+
A-


Dev mitinge on binlerce kişi katıldı

 

FETÖ/PDY askeri darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbetleri, İstanbul Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi ile taçlandırılıyor. Cumhurbaşkanlığı himayesinde İstanbul Yenikapı’da düzenlenen ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’, Tekirdağ’da da Valilik öncülüğünde, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan, Metin Akgün,TBMM Divan Üyesi CHP Milletvekili Emre Köprülü, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in yanı sıra Tekirdağ ve ilçelerinden binlerce vatandaşın katılımıyla başladı.

 


CUMHURİYETİMİZİN EN TEMEL YAPI TAŞI DEMOKRASİDİR !


Tekirdağ Valiliği önünde kurulan kürsüde vatandaşların selamlanmasının ardından Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan alanda ki on binlerce vatandaşa hitap etti. Ceylan ‘’ Aziz milletimizin kendisine, milli iradeye, devletimize, gazi meclisimize, milli birliğimize, bağımsızlığımıza karşı 15 Temmuz 2016 günü başlatılan temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik hain darbe girişimi 16 Temmuz 2016 sabahı etkisiz hale getirilmiştir. Milletimizin evlatları caddelerde, meydanlarda canları pahasına bu hain darbe girişimine karşı direnç gösterdiler. Ülkemizin diğer illerinde olduğu gibi Tekirdağ halkının da birlikte duruşu, günlerdir demokrasi nöbeti tutması kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesi takdire şayandır. Ulu önder Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimizin en temel yapı taşı demokrasidir ve demokratik bir hukuk devleti çatısı altında bir arada yaşamak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimizin geleceğinin en önemli garantisidir.’’ Diterek konuştu.

 

 


Tekirdağ Valilik önünde gerçekleşen Demokrasi ve Şehitler Mitingine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Müezzinoğlu : ‘’Büyük millet olmanın ne olduğunu düşmana, hainlere , kalleşlere, alçaklara büyük millet olmanın ne olduğunu çocuklarımızla, kadınlarımızla, gençlerimizle, engellilerimizle, hasta yatağında yatan yaralı gazilerimizle hep beraber gösterdik. Bizden korkmaya devam etsinler. Değerli kardeşlerim büyük önder Mustafa Kemal Atatürk bize miras olarak bu vatanı bıraktı. Allaha şükürler olsun ki vatana sımsıkı sahip çıkmanın ne olduğunu dünya aleme hep beraber gösterdik. Hayırlı uğurlu olsun diyorum.  ’’ Diyerek sözlerini noktaladı.

 

 


Yaklaşık on bin vatandaşın Türk bayraklarıyla Tekirdağ Valiliği önünde katıldığı Demokrasi ve Şehitler Mitingi Tekirdağ’da ki konuşmaların ardından İstanbul Yenikapı Miting alanında gerçekleştirilen mitinge canlı bağlantı yapıldı.