İlk Evim, İl İşyerim Kura Çekimi Devam Etti

İlk Evim, İl İşyerim Kura Çekimi Devam Etti

İlk Evim, İl İşyerim Kura Çekimi Devam Etti
REKLAM ALANI
Yayınlama: 14.03.2023
1.714
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ projesi kapsamında Tekirdağ’ın Süleymanpaşa, Saray,Muratlı ve Hayrabolu ilçelerinde yapılacak olan 888 konut için kura çekimi gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen kura çekiminde, Süleymanpaşa’ya yapılacak olan 500 konut, Saray İlçesine yapılacak olan 150 konut, Muratlı ilçesine 120 konut, Hayrabolu ilçesine 118 konut için kura çekimi gerçekleştirildi.  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa, Saray,Muratlı ve Hayrabolu ilçelerinde yapılacak olan 888 konut için Süleymanpaşa ilçesinde bulunan İsmet İnönü Spor Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirilen kurada, 888 konutun hak sahipleri belirlendi.

11 BİN KİŞİ İÇERİSİNDEN 500 KİŞİ SEÇİLECEK

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel; ‘’Şuanda kura törenindeyiz inşallah birazdan şehrimizde yapılacak 500 tane konutla ilgili kuralar çekilmiş olacak. Yaklaşık 11 bin müracaat var, 11 bin kişi içerisinden 500 kişi seçilecek. Şehit ailelerimiz var, emeklilerimiz var, gençlerimiz var. Onlara da belli bir kontenjan ayrıldı. Onun haricinde toplamda 500 konutun kurası çekilmiş olacak. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bu proje için teşekkür ediyorum ve bu projede biz görüştüğümüzde de çok önemseyen sayın bakanımız Murat Kurum’a teşekkür ediyorum ve Tekirdağ’da bu yatırımların yapılması ile ilgili çok ciddi emek veren Meclis Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop hocamıza ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Süleymanpaşa ilçesinde gerçekleştirilen kura çekimine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kura çekimi salon dışarısında kurulan ekranlardan canlı yayınlanarak vatandaşların takip etmesi sağlandı. TOKİ yetkililerinden öğrenilen bilgiye göre; Süleymanpaşa’da yapılacak olan 500 konut için 11 bin 528 başvuru, Saray’da yapılacak olan 150 konut için 4 bin 75 başvuru, Muratlı ilçesinde yapılacak olan 120 konut için 553 başvuru, Hayrabolu ilçesinde yapılacak olan 118 konut için 401 başvuru yapıldığı öğrenildi.

REKLAM ALANI