Bomba ve Narkotik Köpeklerine Sıkı Eğitim

Bomba ve Narkotik Köpeklerine Sıkı Eğitim

Yayınlama: 23.01.2015
243
A+
A-

 

Bomba ve Narkotik Köpeklerine Sıkı Eğitim

 

Bomba ve narkotik köpeklerine sıkı eğitim Tekirdağ'ın Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Köpek Eğitim Merkezi'nde bulunan Çapkın ve Back labrador cinsi köpeklere, her gün polis memurları tarafından bomba ile uyuşturucu konularında sıkı eğitim veriliyor.


Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Köpek Eğitim Merkezi, bomba ve uyuşturucu konularında özel eğitimli köpekler yetiştiriyor. Polis memurları Ali Şeker ve Yiğit Toker tarafından eğitimleri tamamlanan köpekler önce Ankara'ya daha sonra ise görev yapacakları bölgelere gönderiliyor. Eğitim merkezinde bulunan 3 yaşındaki Çapkın ve Back isimli labrador cinsi köpekler, Çorlu İlçe Emniyet Müdürü Aykut Efe ile İlçe Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Serkan Gürsoy'un izlediği gösteriyle marifetlerini ortaya koydu. Narkotik köpeği Çapkın, gösteride kutunun içine gizlenmiş uyuşturucu maddeyi kısa sürede buldu. Bomba ve mühimmat köpeği Back ise kutunun içine konan TNT patlayıcı maddeyi bulduktan sonra başında kıpırdamadan beklemesi dikkat çekti.


Polis memurları Ali Şeker, özel eğitimin her gün sıkı bir şekilde devam ettiğini ifade ederek, 'Burada eğitimleri tamamlanan köpeklerimiz 2 yılda bir Ankara'da yapılan sınavlara katılıyor. Sınavlarda başarılı olan köpekler daha sonra çeşitli illerde görevlendiriliyor" dedi.