GENCO ERKAL MEMNUN AYRILDI..

GENCO ERKAL MEMNUN AYRILDI..

Yayınlama: 25.12.2015
193
A+
A-

 

BU DEFA TAMAM. TELAFİ EDİLDİ

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yilmaz İçöz salonunda sahne alan ünlü Tiyatrocu Genco Erkal, Sahnelediği Nazım Hikmet’in Bursa Cezaevi’nde yazdığı şiirlerden derlenen “Yaşamaya Dair” oyununu sergiledikten sonra tamamen salonu dolduran izleyiciler ve rehabilite edilen salondan dolayı memnuniyetini ifade ederek Başkan Albayrak'a teşekkür etti. 


Geçtiğimiz günlerde aynı sahnede oynamak üzere Tekirdağ'a gelen Tiyatrocu Emre Kınay'ın İçöz salonudaki eksiklikler ve kötü olan kulisden ötürü yaptığı basın açıklaması sonrası Belediye Kültür ve Sosyal işler Daire başkanlığı harekete geçerek Genco Erkal'ın oyunu öncesi söz konusu eksiklikleri giderdiği öğrenildi.


Yılmaz İçöz Sahnesi’ndeki oyun öncesi yapılan sahne hazırlıkları esnasında Genco Erkal’lı ziyaret eden Başkan Albayrak'da Erkal’ın oyunlarını beğenerek izlediğini belirtti. Kendisini Tekirdağ’da görmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Albayrak, Erkal’a oyununda başarılar diledi.Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin, kültür ve sanata büyük önem verdiğini söyleyen Başkan Kadir Albayrak, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın da birçok etkinliğe imza attığını, bundan sonra da bu etkinliklerin aralıksız sürdürüleceğini ifade etti. Önce yaşanan tatsızlığa meydan vermemek için sahne sonrası ve öncesi bizzat  Genco Erkal ve ekibi ile ilgilenen Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ahmet Poyraz oyun süresince salondan ayrılmadı.