Belen’den ”Ülkücü Erkekler Kılıbıktır” İtirafı

Belen’den ”Ülkücü Erkekler Kılıbıktır” İtirafı

Yayınlama: 21.12.2014
242
A+
A-

 

BELEN'DEN "ÜLKÜCÜ ERKEKLER KILIBIKTIR" İTİRAFI

 

MHP Tekirdağ  Süleymanpaşa ilçesi yönetim kurulu üyeleri eşleriyle birlikte ilk defa organize edilen yemekli toplantıda biraraya geldiler.


Bu güne kadar MHP teşkilatlarının toplantı ve yemeklerinde eşli katılım olmadığı, fakat buna karşılık 2015 seçimleri öncesi genel bir değişim rüzgarı esen MHP de geçtiğimiz gün Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşen  yemeğe eşleriyle birlikte katılarak gösterdiler. MHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sertaç Alkaya bayanların siyasette ki öneminden ve yerinden bahsederek " Siyaseten bayanlarımız çok önemli bir yerderler. Bizlerde artık MHP olarak bayanlarımızı siyasette daha aktif görmek istiyoruz. İlk olarak Siz eşlerimizden başlamak istedik. Sizlerden öncelikle helallik isteyerek yaptığımız her siyasi faaliyette sizleride aramızda görmek istiyoruz." dedi.


"ÜLKÜCÜ ERKEKLERİ KILIBIKTIR"


MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen'de Bayanların siyasette ki yerinin öneminden bahsederek başından geçen bir olayı anlattı. BELEN " Her bir ferdimiz çalışmak zorundayız, ama bilhassa sayın ilçe başkanım çok güzel belitti. Biz Hanımlarımızı maalesef gerçekleştirdiğimiz siyasi faaliyetlere bir türlü entegre edemedik, bu neden kaynaklanıyor bilemiyorum.  Bizim Ülkücü erkekleri kazak erkek diye maço erkek diye basın yazar ama bana göre tam tersi bizim ülkücüler kılıbık hatta hanımlarına söz geçiremiyorlar.  O yüzden hanımefendiler İlçe başkanımın ve il başkanımın kendi eşlerinden de rica ediyorum öncülüğü sizler yapın. Seçim inanın ki kadınların çalışması ile kazanılıyor. AK Partiyi yıllardır iktidarda tutan kadınlardır. Bana eşim anlattı Mahalli idari seçimlerinde gece saat : 22.00 da kadın tek başına benim evimin kapısını çalıp propaganda yapmış.  Düşünebiliyormusunuz gecenin saat : 22.00 da  gelip kapıyı çalabiliyor. Sizlerde bunu yapın demiyorum çünkü o saatte gitmek bizim gelenek ve göreneklerimizede uygun bir davvranış değildir." dedi.


Tekirdağ TSO da düzenlenen akşam yemeğine Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen ve eşi, il başkanı Enes Kaplan ve eşi, MHP büyükşehir belediye meclisi üyesi Kamil Günay ve eşi, Süleymanpaşa ilçe başkanı Sertaç Alakaya ve eşi ile diğer yönetim kurulu üyeleri de eşleriyle beraber katıldılar.