Çorba Çeşmesine Lokantacılar İsyan Etti.

Çorba Çeşmesine Lokantacılar İsyan Etti.

Yayınlama: 23.01.2015
214
A+
A-

 

Çorba Çeşmesine Lokantacılar İsyan Etti.

 

Süleymanpaşa belediyesinin yeni uygulamaya koyduğu ve vatandaşların kahvaltı ihtiyacını karşılaması planlanan Cengiz Topel meydanındaki çorba çeşmesi, meydan civarındaki bazı lokantacı esnafını vurdu.


Konuyla ilgili şikâyetini dile getiren bir lokantacı esnafı. “Burası Süleymanpaşa’nın en işlek meydanı insanlar sabahları buradan işe gidip geliyor. Bu çeşme kurulmadan önce bizzat ben sabah saatlerinde 100 kap çorba satıyordum. Ancak bu uygulama başladığından beri kimse çorba içmiyor. Belediye bunu başka bir noktada uygulasın bizler yüksek kiralar veriyoruz. Vergimizi ödüyoruz ve geçinmekte zorlanıyoruz. Belediye o masrafı bize versin biz vatandaşa çorba temin ederiz, Seçim vaatlerinde gelip işlerimizi hareketlendireceklerdi ama durgunlaştırdılar farkında değiller.” diye konuştu.


"DEĞİRMENALTINA KURSUNLAR"

Süleymanpaşa Belediyesinin başlatmış olduğu İkram çeşmesi uygulamasına tepkili olan esnaflar, bu uygulamanın Muratlı caddesinde doğru olmayacağını fakat Değirmenaltı mahallesinde olabileceğini çünkü çoğunlukla öğrencinin olduğunu belirttiler. 

 

Esnaf, Belediye yetkililerinden bu duruma bir açıklık getirmesini beklediklerini ifade ettiler.