Eşkinat Temel Atma Töreninden Yüklendi

Eşkinat Temel Atma Töreninden Yüklendi

Yayınlama: 11.06.2016
223
A+
A-

 

Eşkinat Temel Atma Töreninden Yüklendi

 

Başkan Ekrem Eşkinat, “Süleymanpaşa Belediyesi de diğer 10 ilçe Belediyesi de, Tekirdağ Büyükşehir Belediye’mizin emir ve komutasında biz daha 3 sene bu şehri talan edeceğiz. Ama onların talanı gibi değil, alt üst edeceğiz ve altını toparlayacağız üstünü toparlayacağız ve yaşanabilir bir şehir oluşturacağız. Bizim kutularımız yok. Biz Ekrem Eşkinat değiliz, biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyeleriyiz. Biz sosyal demokratı temsil ediyoruz. “dedi.

 


“Bizim kutularımız yok“


Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan temel atma törenine, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Genel Sekreter Oral Karakaya, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten ve İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, TESKİ Yönetim Kurulu Üyeleri Nilgün Marmara ve Rıza Tekin, Genel Müdür Yardımcıları Dr. İbrahim İçöz ve A. Soner Ergin, daire başkanları, birim müdürleri ve çok sayıda yağmurlu havada su baskınlarına maruz kalan Altınovalı vatandaşlar katıldı.


“TAŞKINLARA ÇÖZÜM OLACAK BİR PROJE”


Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, “Altınova Mahallesi’nde bahar ve kış aylarında meydana gelen aşırı yağışlar nedeni ile her yıl taşkınlar yaşanmaktadır. Yaşanan bu taşkınlar sebebi ile birçok tarımsal alan, ev ve işyerlerinde zararlar meydana gelmektedir. Yaşanan bu taşkınların önüne geçmek amacıyla, göreve geldiğimiz günden beri, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımızın da talimatıyla yerinde incelemeler yaparak, bu sıkıntıları burada gördük. Bu bölgenin sıkıntılarını giderecek ve çözüm getirecek bir projenin hazırlanması için kolları sıvadık. Tamamen bir TESKİ projesi olarak bu projeyi gerçekleştirdik. “dedi.


“VATANDAŞLARIMIZIN YÜZÜ GÜLMEYE BAŞLADI”


Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Altınova’yı kıyı mahallesi olması sebebiyle, en iyi şekilde düzenlemek bizim görevimiz. Altınova her yağmur yağdığında sel baskınları, dere baskınları yaşıyordu. 30 Mart 2014 seçimlerinden itibaren vatandaşlarımızın yüzü gülmeye başladı. Hizmet odaklı bir belediye olarak ayrım yapmadan hangi görüşten olursa olsun insan odaklı bir çalışma sürdürmeye devam edeceğiz. Biz bu hizmetlere Kervan dedik. Bu kervanın en son durağı 30 Mart 2019’da güçlü sanayisi, tarım ve hayvancılığı, lojistik yatırımları, üniversitesi, turizmi ile kentleşme sürecini tamamlamış mutlu bir Tekirdağ olarak sürecek. ”dedi.


Temel atma töreninde yapılan yatırımları eleştirenlere göndermede bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Bizim altyapı diye uzun süre, yaşayacağımız mahallede sorun kalmayacak şekilde, gece gündüz demeden çaba sarf ediyoruz. Şehrin merkezindeki kilometrelerce kazılar, bu ilaveten içme suyu, yağmur suyu hatları, bugünkü gibi Altınova'nın büyük sorununu çözecek, taşkını ortadan kaldıracak olan bu proje ve her şeyden öte bizim kıyı şeridinde olmamız, turistik alanımız ile övündüğümüz ama halen vidanjörlerin çalıştığı Altınova'nın Barbaros’un ve Kumbağ’ın bu dertten kurtulacak olması. Bütün bunlar emek demek, bütün bunlar para demek. Ne kadar engellemeye çalışsalar da Sosyal Demokrat Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler, kişiler için değil, toplumlar için çalışır. Birileri için değil kitleleri bu ülkede insan gibi yaşaması için şehirli olması için çalışırlar. “diye konuştu.


“BİZ SOSYAL DEMOKRATI TEMSİL EDİYORUZ”


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, konuşmasında sert mesajlar vererek, “Bizim kişisel bir beklentimiz yok, tek istediğimiz yaşamımızın bundan sonra kalan kısmını bu olağan üstü coğrafyada dünya standartlarına ve insan gibi yaşayarak geçirmek. Bütün çabalarımız budur. Ne kadar engellemeye çalışırlarsa çalışsınlar. Hangi denetmenleri gönderirlerse göndersinler bizim abdestimizden şüphemiz yok. Sosyal projelerimizden de rahatsızda olabilirler, engelli araçlarımıza ilave vergilerde koyabilirler, bizim evde bakım hizmetti yapmayın diye yazıda gönderebilirler. Ne yaparsanız yapın? Onlara şu mesajı veriyorum Süleymanpaşa Belediyesi’de diğer 10 ilçe Belediyesi’de, Büyükşehir Belediyemizin emir ve komutasında biz daha 3 sene bu şehri talan edeceğiz. Ama onların talanı gibi değil, alt üst edeceğiz ve altını toparlayacağız, üstünü toparlayacağız ve yaşanabilir bir şehir oluşturacağız. Bizim kutularımız yok. Bizim bir tek beklentimiz vardır bu şehirde kardeşlerimizle beraber kardeşçe eşit yaşamak. Biz Erkem Eşkinat değiliz, biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyeleriyiz. Biz sosyal demokratı temsil ediyoruz. “diye konuştu.