Tekirdağ’daki Diyaliz Hastaları İçin 100 Bin Dolarlık Bağış

Tekirdağ’daki Diyaliz Hastaları İçin 100 Bin Dolarlık Bağış

Yayınlama: 01.06.2015
198
A+
A-

 

Tekirdağ’daki Diyaliz Hastaları İçin 100 Bin Dolarlık Bağış

 

Hizmet kapasitesi arttırılmak üzere geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Türk Böbrek Vakfı, Kadriye-Kenan Tunalı Kapaklı Diyaliz Merkezi  – ek binası, Lions Kulüpleri Birliği Vakfı tarafından gerçekleştirilen 100 bin dolarlık bağış karşılığında 8 adet hemodiyaliz cihazını yeniliyor.


Türk Böbrek Vakfı’nın böbrek sağlığına ilişkin yürüttüğü faaliyetler kapsamında; Çerkezköy ve Yeşilyurt Lions Kulüpleri tarafından düzenlenen proje, LCIF Lions Kulüpleri Birliği Vakfı tarafından kabul edilerek 100 bin dolarlık bağış karşılığında 8 adet hemodiyaliz cihazının yenilenmesi sağlandı. Geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleştirilen ek bina ile kapasitesini %67 oranında arttırarak, 25 hemodiyaliz cihazı ile hizmet vermeye başlayan merkez Kapaklı, Çerkezköy, Çorlu, Vize ve Saray gibi ilçelere sağlık hizmeti sunuyor. Merkez, yapılan bağış ile yenilenen 8 hemodiyaliz cihazı sayesinde, kapasitesinin yanında sağlık hizmeti kalitesini de arttırmış olacak.


Uluslararası Lions 118-E Yönetim Çevresi Başkanı Sn. A. Şima Sunder, 118 E Federasyonu, Federasyona bağlı Kulüp temsilcileri, Türk Böbrek Vakfı başkanı Timur Erk ve Türk Böbrek Vakfı Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımları ile gerçekleştirilecek olan  '' Bağış Töreni '' yapılacak.