Koperatifi Soyan Beş Zanlı Kovalamaca Sonucu Yakalandı

Koperatifi Soyan Beş Zanlı Kovalamaca Sonucu Yakalandı

Yayınlama: 28.04.2015
332
A+
A-

 

Koperatifi Soyan Beş Zanlı Kovalamaca Sonucu Yakalandı

 

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde bir koperatife giren beş zanlı yaklaşık 5 Bin TL tutarına kalıp malzemesini 34 BN 0427 plakalı panelvana yükleyip olay yerinden ayrıldı. Peşlerine düşen polis ekiplerinden uzun süre kaçan beş zanlı Altınova mahallesinde aracı terk edip kaçtılar.


İddiaya göre, İstanbul Esenler ilçesinden geldikleri belirlenen ve daha önceden kabarık sabıkaları bulunduğu öğrenilen , T.A, Ş.G, Y.G, B.S,ve Ö.S adlı Zanlılar Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde bulunan bir koperatife ait çok sayıda( Pleomuth) kalıp malzemesini panelvan minibüse yüklediler. Olay yerinden hızla ayrılan zanlıları bu sırada  daha önceki bir olayla ilgili takip eden Hırsızlık büro ekipleri suç üstü yapmak istediler. Polise fark eden zanlılar hızla Tekirdağ istikametine kaçmaya başladılar. Tekirdağ’a doğru seyreden panelvan Bağlar mevkide barikat kuran ekiplerin dur ihtarına uymayıp kaçmaya devam etti. Yolun solundaki yan yola giren zanlılar burdan toprak yola girerek ters istikamette Altınova mahallesine girerek Gazi Hasan paşa caddesi üzerindeki bir binanın arka tarafında aracı bırakıp yaya olarak kaçmaya başladılar. Mahalleyi ablukaya alan resmi ve sivil ekipler, iki zanlıyı saklandıkları bir kafede, diğerlerini ise yol üzerinde kaçmaya çalışırken yakaladılar.

 

Göz altına alınan zanlılar Tekirdağ emniyet müdürlüğüne götürülürken, Kiralık olduğu öğrenilen 34 BN 0427 plakalı minibüste istiflenmiş kalıp malzemeleri ele geçirildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.