Kiraz Festivali Ateşini 40 Bin Kişi İle Yaktılar

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 57. Uluslar arası Kiraz Festivali’nin kortej yürüyüşüne 40 bin kişi katıldı.

Kiraz Festivali Ateşini 40 Bin Kişi İle Yaktılar
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.06.2023
165
A+
A-

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 57. Uluslar arası Kiraz Festivali’nin kortej yürüyüşüne 40 bin kişi katıldı.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen 57. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali korteji renkli görüntülere sahne oldu. Birçok ülkeden Kiraz Festivali için Tekirdağ’a gelen misafirler ve Tekirdağ halkının katılımıyla düzenlenen festival korteji Köprübaşı Mevkiinden başlayarak Tekirdağ Valiliği önüne kadar devam etti. Festival bandosunun müzikleri eşliğinde Tarihi Tekirdağ Valiliği önüne kadar ilerleyen kortej, burada festival ateşini yaktı.

40 BİN KİŞİLİK BİR KORTEJ YAPILDI

Törende konuşma yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel; “Festivalimizin şehrimize, milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Dört gün sürecek bu güzel etkinlik, yaklaşık 2.5 – 3 milyon misafirimizin olacağı güzel bir organizasyon. Bu organizasyonda emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarımıza, şehrimizin bütün bürokratlarına teşekkür ediyorum. Gerçekten Süleymanpaşa’nın, Tekirdağ’ın tanıtımıyla alakalı el birliği ile yapılmış muazzam bir çalışma. Elbette eksikliklerimiz olabilir. Ama elbirliği ile Süleymanpaşa’da yaşayan 215 bin hemşehrimizle, Tekirdağ’da yaşayan 1.2 milyon hemşehrimizle birlikte her zorluğun altından kalktığımız gibi inşallah bunun da altından kalkacağız. Şu gördüğünüz kortejdeki yaklaşık 40 bin kişilik kalabalık bu büyük milletin birlik ve beraberliğin en büyük göstergesidir. Ben sizleri Allah için çok seviyorum, bu milletin bir ferdi olmaktan bir kere daha gurur duydum.  Her şeyin gönlünüzce olduğu güzel bir festival olmasını diliyor, sizleri sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum” dedi.

Festival ateşini yaktıktan sonra ellerindeki meşaleler ile sahil dolgu alanına yürüyen vatandaşlar gece boyu sürecek Fatma Turgut ve Ferhat Göçer konserinde eğlenmek için konser alanında yerlerini aldılar.

default

default

REKLAM ALANI