Yel, Sosyal Medya Yalanını Çürüttü

Yel, Sosyal Medya Yalanını Çürüttü

Yayınlama: 14.07.2016
463
A+
A-

 

Yel, Sosyal Medya Yalanını Çürüttü


Sosyal medyada Tekirdağ’daki Romanlar için yapılan konutlar ‘Suriyelilere verilecek’ diye ortaya atılan asparagas bilgileri AK Parti Milletvekili Mustafa Yel yalanladı.

 


Son günlerde Tekirdağ’da romanlar ve düşük gelir grubu için yapan TOKİ konutlarının Suriyelilere verileceği yönündeki bilgilere AK Parti Milletvekili Mustafa Yel açıklama getirdi.


Yel, “Tekirdağ Süleymanpaşa İlçesinde; finansmanı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonundan karşılanan ve TOKİ tarafından sosyal güvenceden yoksun fakir ve muhtaç durumdaki vatandaşlara yönelik yapılan konutlarla ilgili gerek yazılı basın ve sosyal medyada gerekse CHP’li yöneticiler tarafından iddia edilen “TOKİ Konutları Suriyelilere verilecek” açıklamaları üzerine Tekirdağ Kamuoyunun gerçek bilgiye sahip olabilmesi için bir açıklama yapılması zorunluluğu doğmuştur “ dedi.


Yalanı çürüten Yel, “TOKİ Başkanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından konuyla ilgili yapılan görüşmeler neticesinde hak sahiplerine konutların teslimi için 1 Temmuz 2016 tarihinde Tekirdağ Valiliğine talimat gönderilmiş olup, konutun en kısa sürede Tekirdağ Valiliği ve Süleymanpaşa Kaymakamlığı vasıtasıyla hak sahiplerine teslim edilecektir. Hak sahibi vatandaşlarımızın müsterih olmalarını ve bu tür asılsız iddialara itibar etmemelerini istirham ediyoruz” dedi.