Tekirdağ’a Şehit Ateşi Düştü

Tekirdağ’a Şehit Ateşi Düştü

Yayınlama: 30.06.2015
533
A+
A-

 

Tekirdağ'a Şehit Ateşi Düştü

 

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi'nin Yeşilova Köyü yakınıda bulunan Hezer Çayı'na dengesini kaybederek düşen er  ve onu kurtarmaya çalışan arkadaşı Uzman Çavuş olarak görev yapan Zafer CAN boğularak şehit oldu.


Hakkariden akşam saatlerinde acı haber geldi. Şemdindli ilçesine bağlı Derecik Beldesinde bulunan Hazer Çayı'na dengesini kaybederek düşen er ve asker arkadaşını kurtarmaya çalışan Uzman Çavuş Zafer CAN boğularak öldü. Edinilen bilgiye göre iki askerden birisinin Tekirdağ'ın Saray ilçesine bağlı Safaalan mahallesinden olduğu öğrenildi. Saray ilçesinde şehit olan askerin adının Zafer CAN Olduğu öğrenildi.


ARKADAŞINI KURTARMAK İSTERKEN ŞEHİT OLDU


Edinilen bilgiye göre; Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Derecik beldesinde bulunan Hazer Çayı'na dengesini kaybederek düşen arkadaşını kurtarmak için dereye giren Uzman Çavuş Zafer CAN şehit oldu. Hakkari'de Şehit olan askerlerden birinin ise Tekirdağ'ın Saray ilçesinden olduğu öğrenildi.İddiaya göre, Arkadaşı dereye düşünce onu kurtarmak için dereye atlayan Uzman Çavuş  Zafer Can ile arkadaşı boğularak can verdi. Olay yerinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan iki asker şehit düştü. Uzman Çavuş Zafer CAN'ın Ailesinin iki yıl önce Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesine taşındığı öğrenildi. 

 

 

HELİKOPTER İLE VAN'A SONRA MEMLEKETLERİNE


Hakkari'de şehit düşen askerlerin helikopter ile önce Van'a oradan da memleketlerine gönderilerek cenaze törenlerinin gerçekleştirileceği öğrenildi. 

 

 

Şehit Uzman Çavuş Zafer CAN