AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur İstifa Etti.

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur İstifa Etti.

Yayınlama: 29.05.2014
258
A+
A-

 

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur İstifa Etti.


 

Tekirdağ’da AK Parti’nin kuruluşundan beri parti içerisinde olan ve partiye destek olan ve Geçtiğimiz olağan kongre’de il başkanı olarak görev alan Ahmet Kambur görevinden istifa etti.


 

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur fazla yıprandığı ve  sağlık sorunlarının artık kendisine engel olması nedeniyle geçtiğimiz gün AK Parti Genel Merkezine giderek istifasını sundu. AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleşen basın toplantısında konuşan Eski İl Başkanı Ahmet Kambur “Evet ! Siyaset, Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sık sık tekrarladığı gibi bir maraton yarışıdır ve biz siyasetçilerde birer maraton koşucusuyuz, ve her koşuda inişler, çıkışlar, bazen deparlar bazen de durup nefes almayı  dedi gerektiren haller vardır.  Bugün huzurunuza yaklaşık 40 yıldır sürdürmekte olduğum milletime, şehrime ve ülkeme hizmet uğurunda ki yarışımda bir es vermek olduğumu açıklamak üzere çıkmış bulunuyorum.” Diyerek  istifa ettiğini belirtti.


 

“TEŞKİLATIMIZIN ÖNÜNÜ AÇMAK İÇİN İSTİFA EDİYORUM”

 

AK Parti Toplantı salonunda gerçekleşen toplantı da konuşan AK Parti eski Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur “ Malumunuz olduğu üzere Mart ayı içerisinde bir yerel seçim yaşadık ve gerek üye sayımızda, gerek geçmiş seçimlerde aldığımız oyların  sayısı oranlarında gerçekleşen büyük artışlara rağmen ilçe ve büyükşehir belediye başkanlıklarını kazanamamış olmamız hasebiyle hakkımızda kamuoyunda başarısız olduğumuz hususunda oluşan algıları kırmak adına bu durumun siyasi sorumluluğunu üzerime aldığımı belirtir,  teşkilatlarımızın yeni bir hamle için önünü açmak ve genel merkezimizin elini rahatlatmak amacıyla 2012 yılının nisan ayından beri onurla yürütmekte olduğum AK Parti Tekirdağ İL Başkanlığı vazifemden istifa etmiş bulunuyorum “dedi.

 


“HER ZAMAN AK KADROLARIN BİR NEFERİYİM”

 

Seçimden sonra yıpranması üzerine istifa eden ve Basın açıklaması düzenleyen  Eski İl Başkanı Ahmet Kambur  AK Parti ye hiçbir zaman bir kızgınlığı yada bir dargınlığı olmadığı belirterek istifa sürecinden bahsetti. KAMBUR “Hepinizin hatırladığı gibi geçtiğimiz Cumartesi günü  İl danışma meclisi toplantısı yapmıştık. Bu  İl Danışma meclisi toplantısı asıl bugün burada ayrılmama sebep olan hadisenin özü de oradadır. Bu nedir derseniz ?  Tabi ben konuşmaya çıktığımda  salon baya bir doluydu, o anda yoklamaları da almamıştık. Sonradan  yoklamalar önüme geldiğinde baktım ki  %37.6 ile toplanmışız. Tabi bugüne kadar bizim bütün İl danışma meclisi toplantılarımızda katılımın %50 den aşağı da olmadığını gördük. Asıl sebep burada yatmaktadır. Demek ki seçimlerden sonra teşkilatlarda motivasyon kalmadığını  benimle bu işin artık çok daha rahat gidemeyeceğini  anladığım için dün genel merkeze gittim. Genel Merkez’de Teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcımız Süleyman Soylu ile görüştüm ve yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde bu istifa kararımı almayı kendime uygun gördüm. Şuandan itibaren AK Kadroların bir neferi olarak yine Durmak yok Yola Devam Diyorum ve hakkınızı helal edin diyorum.” Diyerek sözlerine son verdi.

 


AK Parti toplantı salonunda gerçekleşen basın açıklamasında Ahmet Kambur’un partililer ile vedalaşması ile son buldu. İl Başkanlığı için yapılacak olan atamanın tarihi ise henüz belli olmazken Edinilen bilgiye göre Koordinatör milletvekili Tekirdağ’a gelerek yönetim içerisinden Cumhurbaşkanlığı seçimine kadar bir İl Başkanı ataması yapılacağı öğrenildi.