KIŞ LASTİĞİ TAKMAK ZORUNLU

KIŞ LASTİĞİ TAKMAK ZORUNLU

Yayınlama: 22.11.2014
262
A+
A-

 

KIŞ LASTİĞİ TAKMAK ZORUNLU

 

Tekirdağ Trafik Denetleme şube müdürlüğü bir duyuru yayımlayarak bugünden itibaren kış lastiği takmanın zorunluğu olduğunu duyurdu.


Tekirdağ Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Kış mevsiminde alınacak trafik tedbirlerinden, 2014-2015 yılları 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında, İlimiz Kış mevsimi sıcaklık ortalaması 6,15 ºC olarak tespit edilmiştir. Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgede 7ºC altında kalan sıcaklıklarda kış lastiği takma zorunluluğu getirilmiştir.” Denilerek halk bilinçlendirilmeye çalışıldı.


ÖZEL ARAÇLARA HERHANGİ BİR ZORUNLULUK YOK


Tekirdağ Trafik Denetleme şube müdürlüğünden yapılan açıklamada şahsi araçların bu kapsamın dışında tutularak kar lastiği zorunluluğu getirilmediği belirtildi. Yapılan Açıklamada ; “Bu nedenle 05.11.2014 tarihli “Valilik Oluru” ile İlimizin yerleşim yerleri içinde seyreden tüm kamyon, çekici, tanker, minibüs ve kamyonet türü araçlar ile Karayolu Taşıma Yönetmeliği uyarınca “A” türü yetki belgesine kayıtlı otomobillere kış lastiği takma zorunluluğu getirilmiştir.” Denildi.