Ölen Babasının 4 Buçuk Yıl Maaşını Çekti

Ölen Babasının 4 Buçuk Yıl Maaşını Çekti

Yayınlama: 23.01.2015
220
A+
A-

 

Ölen Babasının 4 Buçuk Yıl Maaşını Çekti

 

Tekirdağ’da R.K adlı kişi rahatsızlanan babasını memleketi Sivas’ın Kangal ilçesindeki köyüne götürdü baba burada vefat eden babası A.K’ın sosyal yardımlaşmadan aldığı evde bakım parasını 4 Buçuk yıl boyunca karttan çekti. Durumu fark edilmesi üzerine gözaltına alınıp tutuklandı.


Edinilen bilgiye göre Tekirdağ’da yaşayan R.K rahatsızlanan babasını memleketi olan Sivas’ın Kangal ilçesindeki köyüne götürdü. Baba A.K burada rahatsızlanıp vefat etti. R.K babası A.K’ın vefat ettiğini ilgili kurumlara bildirmedi. İddiaya göre Babasına ait evde bakım ve sosyal yardımlaşmadan aldığı maaşları komşusu olan 78 yaşındaki N.B.A aracılığı ile 4.buçuk yıl süre ile ATM’den çekti.

 

KAYMAKAMLIK ARAŞTIRINCA ORTAYA ÇIKTI

 

Süleymanpaşa Kaymakamlığı, vefat eden A.K’ın köy muhtarına ulaşarak durumunu sordu. Köy muhtarı, A.K’ın 4-5 yıl önce hastalığa bağlı vefat ettiğini ve köylü ile beraber köyde defin edildiğini söyledi. Bunun üzerine Kaymakamlık, durumu polise bildirdi. Polis R.K ve eşi N.K’yı evlerinde gözaltına aldı. Bankamatikten parayı çeken 78 yaşındaki N.B.A ise il dışında olduğu ve aranmasına başladığı öğrenildi. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye çıkarılan R.K tutuklanırken eşi N.K serbest bırakıldı.

 

R.K’ın babasına ait maaşlardan aldığı para tutarının bugüne kadar yaklaşık 50 bin TL’yi bulduğu ve hakkında Kamuyu zarara uğratmak, Usulsüz cenaze defin etme, başkasına ait kimliği kullanmak, nitelikli dolandırıcılık gibi suçlardan işlem yapıldığı ileri sürüldü.