UÇAK RESTORAN AÇILDI

UÇAK RESTORAN AÇILDI

Yayınlama: 17.02.2016
975
A+
A-

 

UÇAK RESTORAN AÇILDI

 

Tekirdağ ekonomisine ve turizmine büyük katkısı olması beklenen, işadamı Mustafa Yurdanur’a ait fark yaratan tasarımı ile dikkat çeken uçak restoranın bilgilendirme toplantısı çok sayıda basın mensubunun katılımı ile gerçekleştirildi.

 

 


Bahçelievler Mahallesi, İstanbul Bulvarı Körfez Bayırı Süleymanpaşa’da hizmete açılan ve iş adamı Mustafa Yurdanur tarafından satın alınan emektar kargo uçağı, bundan sonra vatandaşlara restoran olarak hizmet verecek. İş adamı Mustafa Yurdanur, 2014 yılında uçuş süresi dolarak emekliye ayrılan Airbus A300 model kargo uçağını restorana dönüştürmek üzere satın alarak uçak restoran işletmesini hizmete açtı. Çorlu Havaalanı'ndan teslim alınan uçak, iş makinelerinin yardımıyla 3 günde restoran alanına getirildi. Dekorasyonu 1,5 yılda tamamlanan ve "Köfte" adı verilen uçak restoran hizmete sunuldu.

 

 


Uçakların geri dönüşüme gönderilmesi yerine böyle projelerde kullanılmasının daha iyi olacağını belirten Yurdanur; “Uçaklar butik otel olarak da değerlendirilebilir. Bu konsept hep hayalimdi. Tekirdağ'ın köftesi meşhur, biz burayı 'köfte salonu' diye açtık ama çok güzel bir restoran oldu. Herkes buraya gelebilir. “diye konuştu.