Tekirdağ’lılar güne Kar’la başladı

Tekirdağ’lılar güne Kar’la başladı

Yayınlama: 18.01.2016
150
A+
A-

 

Tekirdağ’lılar güne Kar’la başladı

 

Tekirdağ’ın merkez ilçesi Süleymanpaşa ve Malkara, Hayrabolu ilçelerinde gece saatlerinde başlayan kar yağışı sabaha doğru etkisini artırdı. Yüksek noktaları beyaza bürüyen Kar yağışı, şehir merkezinde etkili olurken ana yollarda gece boyunca yapılan tuzlama ve solisyon çalışmalarıyla trafiğe açık tutuldu.

 


Tekirdağ'da yollarda meydana gelecek olumsuz durumlara karşı ise, Karayolları 18. Şubesi ekipleri Tekirdağ Malkara, Tekirdağ İstanbul otoyolun da çalışmalara başladı. Karayolları 18. Şubesi'nden yapılan açıklamada, ekiplerin gece kar yağışının başlamasından itibaren göreve başladığı Malkara, Hayrabolu, Saray ve Şarköy yollarında tuzlama çalışmalarının yapıldığı belirtildi. Kar küreme araçlarının da göreve hazır olduğu belirtildi. Trafik ekipleri ise kar yağışının hızlanması halinde zincirsiz araçların geçişine izin verilmeyeceğini, şu an yolların trafiğe açık olduğu bildirildi.

 


Öte yandan Süleymanpaşa ilçesi Altınova mahallesinde bulunan Seralar da donma riskine karşı üraticilerin gece Sera içinde soba yakarak donmayı önlemeye çalıştıkları belirtildi.