Hikmet Ata’dan Kadın Belediye Başkan Adayına Ağza Alınmayacak Sözler!!

Yerel seçimlere sayılı saatler kala, Marmaraereğlisinde seçim hareketliliği devam ediyor. AK Parti Marmaraereğlisi Belediye Başkan Adayı Hikmet Ata’nın DSP Adayı Betül Sarıkurt hakkında söylediği cümleler tepkiyle karşılandı.

Hikmet Ata’dan Kadın Belediye Başkan Adayına Ağza Alınmayacak Sözler!!

Yayınlama: 30.03.2024
309
A+
A-

Yerel seçimlere sayılı saatler kala, Marmaraereğlisinde seçim hareketliliği devam ediyor. AK Parti Marmaraereğlisi Belediye Başkan Adayı Hikmet Ata’nın DSP Adayı Betül Sarıkurt hakkında söylediği cümleler tepkiyle karşılandı.

AK Parti Marmaraereğlisi Belediye Başkan Adayı Hikmet Ata, Cumartesi gecesi gerçekleştirdiği miting esnasında DSP Adayı 3 çocuk annesi Betül Sarırkut hakkında söyledikleri tepki çekti. Marmaraereğlisi’nin tek kadın adayı olan Betül Sarıkurt hakkında ‘’Kaportası Bozuk’’ ve ‘Babası onu nasıl çağırıyordu sorun bakalım’’ cümleleri vatandaşların tepkisine neden oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan DSP Marmaraereğlisi Belediye Başkan Adayı Betül Sarıkurt, AK Partili adayın bu sözlerine ateş püskürerek kendisini vatandaşlarımızın vicdanına bırakıyorum dedi.

BEN BU LAFLARI HALKIMIN VİCDANINA BIRAKIYORUM

Sarıkurt; ‘’Üzerine basa basa söylüyorum, ben DSP’den Marmaraereğlisi Belediye Başkan Adayıyım, benim söylemlerimde elbette siyaset olacak ama bizim söylemlerimiz belediyecilik anlayışı ile ilgili söylemler. Mevcut Belediye başkanı da siyaseten bu konuda bizim en odak noktamız çünkü mevcut belediye başkanı. Şimdi biz onun belediyecilik anlayışını konuşuyoruz. Kendisini, kişiliğini karıştırmıyoruz. Peki dün gece burada ne diyor biliyor musunuz.  AK Parti mevcut belediye başkanı ve şuan Adalet ve Kalkınma Partisi yani muhafazakar demokrat bir partinin adayı Hikmet Ata buradan ben çağrıdan bulunuyorum, Büyükşehir Belediye Başkanlarına, milletvekillerine bir çağrıda bulunuyorum. Burada 3 çocuk annesi kadın bir adaya hepsi kayıtlarda var ‘Senin Kaportan bozuk, kaportan’ diyor. Ben herkesi özellikle muhafazakar demokrat parti milletvekillerini, genel merkezini,  Genel Başkanı sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum. Mevcut belediye başkanınız bana mikrofondan kaportası bozuk dedi, 3 çocuk annesi kadına. Ben bu lafı sizlerin vicdanına bırakıyorum. Ben Ahlak sahibi, vicdan sahibi herkesin vicdanına bırakıyorum. Torun sahibi bir adam karısı yanında, Hacı karısı ve güldüler, dedi ki onun kaportası bozuk, kaportası dedi. Bu lafı herkesin vicdanına bırakıyorum.’’ İfadelerini kullandı.

AHLAKTAN ZERRE KADAR NASİBİNİ ALMAMIŞ

DSP Marmaraereğlisi Belediye Başkan Adayı Betül Sarıkurt;‘’Ahlaktan, vicdandan zerre kadar nasibini almamış Adalet ve Kalkınma partisinin mevcut belediye başkanı dün gece burada ne dedi biliyor musunuz ? ben anlam veremedim ama, burada beni çocukluğumdan beri tanıyan insanlar var. Hepsi Şahit, eski belediye meclis üyeleri var. Dedi ki ‘’Sana Baban Ne Diye Sesleniyordu’ dedi. Beni babam hiçbir zaman olumsuz bir cümle ile çağırmadı. Biz ki 130 yıldır burada yaşayan, itibarıyla anılan bir ailenin evlatlarıyız. Çirkinlik yapma. Bunlar çok büyük çirkinlikler, bu lafla sen ne demek istedin ? Eğer bildiğin bir şey varsa ve söylemezsen şerefsizsin, şerefsiz. Ahlaksız. Ben ki Lütfü Kurt gibi ahlak sahibi, vicdan sahibi iman sahibi, itibar sahibi bir babanın evladıyım. Senin ne olduğunu herkes biliyor. Adalet ve Kalkınma partisinin milletvekillerine, genel merkezine sesleniyorum Mevcut Belediye Başkanınız, şahsım adına, 3 çocuk annesi bir kadın için bu kürsüde dün gece söylediklerini izleyin. Varsa vicdanınız buna bir açıklama yapın. Yine bu ahlak dışı söylemleri söyleyen kişiyi herkesin vicdanına bırakıyorum.’’ Diyerek sözlerini noktaladı.