GAZİLER GÜNÜNÜ UNUTMADI

GAZİLER GÜNÜNÜ UNUTMADI

Yayınlama: 18.09.2013
230
A+
A-

 

VALİ YERLİKAYA GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

 

 

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya 19 Eylül Gaziler Gününü unutmayarak bir mesaj yayınladı. İşte Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya'nın 19 Eylül Gaziler Günü Kutlama Mesajı.


 

19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

 

 

Üzerinde yaşadığımız toprakların, milletimiz için bir vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir.Milletimiz; vatan, istiklal ve hürriyeti için şartlar ne olursa olsun, her zaman büyük bir azim ve gönül birliğiyle, düşmana karşı sonuna kadar mücadele etmiş, tarihini destansı zaferlerle süslemiştir.Bu uğurda seve seve canını ortaya koyan ecdadımız ise, ya ‘Şehitlik’ ya da ‘Gazilik’ mertebesine erişmiştir.Kurtuluş Savaşımızın da zaferle neticelenmesinin temelinde, bu fedakârlık ve bu inanç vardır.Geleceğini, geçmişinin sağlam temelleri üzerine inşa eden bizler, şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetine asla leke sürdürmeyecek ve onların aziz hatıralarını, ilelebet yaşatacağız.

 

 

Bu düşünceler içinde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal” rütbesi ile “Gazi” unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü kutluyor, tüm gazilerimize şükranlarımı ve minnet duygularımı sunuyorum.