Hamşıoğlu’ndan TRT’ye Tepki !

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Selcan Hamşıoğlu TBMM Kürsüsü’nde yaptığı konuşmada TRT’nin yayın politikasını eleştirdi.

Hamşıoğlu’ndan TRT’ye Tepki !

Yayınlama: 28.02.2024
193
A+
A-

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Selcan Hamşıoğlu TBMM Kürsüsü’nde yaptığı konuşmada TRT’nin yayın politikasını eleştirdi.

CHP Grup önerisi üzerine söz alan Hamşıoğlu Basın Kanunu hatırlatarak konuşmasına başladı. Tek yönlü, taraf tutan yayın yapmamak ve bir siyasi partinin, grubun, çıkar çevresinin, inanç veya düşüncenin menfaatlerine alet olmamak” TRT’nin yasal sorumluluğu olduğunu belirten İYİ Partili Hamşıoğlu, sorumluluğunu yerine getirmeyen TRT ‘nin yasayı çiğneyerek suç işlediğine vurgu yaptı.

SÜRE AÇISINDAN ORANTISIZ, İÇERİK AÇISINDAN YANDAŞ TRT YAYINCILIĞINA İLK DEFA TANIK OLMUYORUZ

Konuşmasında 2009 yılından 2023 yılına kadar yayın sürelerine ilişkin örnekler veren Hamşıoğlu;
2014 yılında 10 günde; İktidara 13 saat 32 dakika yer verirken, muhalefetin tamamına 2 saat 48 dakika yer vermiş; suç!

2019 yılında, 28 günde; Cumhur İttifakı’na 53 saat yer verirken, CHP ve İYİ Parti’ye toplam 14 saat yer vermiş; suç!

2023 yılında 1 ayda; Cumhur İttifakı’na 67 saat 27 dakika yer verirken,  Millet İttifakı adayına 32 dakika yer vermiş; suç! diyerek, milletin gözü önünde işlenen bu suçun TBMM dışında Yargıda da gündeme getirilmesi gerektiğini fakat Geçmişte uzmanlarca hazırlanan ihlal raporlarının RTÜK tarafından YSK’ya iletilmediğini belirtti.

TRT, DEVLETİN, YAKALAMAK ÜZERE ARADIĞI BİR TERÖRİSTE MİKROFON UZATIP, SEÇMEN MÜHENDİSLİĞİ YAPTIRDI

TRT’ nin “Milli orduya kumpas” sürecinin koç başlarından biri olarak kullanıldığını ifade eden İYİ Partili Hamşıoğlu devletin, yakalamak üzere aradığı bir teröriste mikrofon uzatıp, seçmen mühendisliği yaptırdığını, Böyle olduğu için, sendikaların, üyelerine  e-posta göndermesini dahi engelleyen bir istibdat anlayışıyla yönetildiğini, kadrolarında  Atatürk ve Cumhuriyetle sorunlu tiplere yer açıldığını ve sonuç olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıl kutlamalarını, alelade bir olaymış gibi iptal ettiğini hatırlattı.

İYİ PARTİLİ HAMŞIOĞLU; BENİM PARAMI, BENİM GÖZÜMÜ BAĞLAMAK İÇİN KULLANAMAZSIN,  BENİM VERGİMİ, BENİ ALDATMAK, BENİ KANDIRMAK, BENİ “KULLANIŞLI/MAKBUL VATANDAŞLAŞTIRMAK İÇİN KULLANAMAZSIN.

Satın aldığımız birçok üründe Telefondan tablete TRT’ye pay ödediğimizi hatırlatan Hamşıoğlu; bu hususun sadece tarafsızlık ya da ödenen vergiler değil, Cumhuriyeti, bölünmez bütünlüğü, kamu düzenini, kamu yararını korumak ve kollamak dahil, başka yasal yükümlülüklerini de yerine getirmesi için TRT’ yi meclis araştırma konusu yaparak dokunulmazlık kapısının aralanması gerektiğini vurguladı.