O CİNAYETİN ŞÜPHELİSİ YAKALANDI

O CİNAYETİN ŞÜPHELİSİ YAKALANDI

Yayınlama: 02.01.2015
191
A+
A-

 

O CİNAYETİN ŞÜPHELİSİ YAKALANDI

 

Kapaklı’daki bir eğlence merkezinde 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırının şüphelilerinden biri olduğu iddia edilen Tuncay M., organize bir operasyonla Adana’da yakalanarak gözaltına alındı. Üzerinde iki sahte kimlik çıkan ve 10 ayrı suçtan sabıkası olduğu belirlenen zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Silahlı saldırı olayı Aralık 2014’te gerçekleşmişti. İlçede faaliyet gösteren bir birahanede gerçekleşen saldırıda, biri olay yerinde, diğeri ise kaldırıldığı hastanede olmak üzere iki kişi hayatını kaybetmişti. Olayın ardından geniş çaplı soruşturma başlatan Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği Ekipleri, olayın azmettiricisi ve birinci derece şüphelisi olarak belirlediği Tuncay M.(40) isimli şahsı aramaya başladı. Tuncay M.’nin, ikamet ettiği Kapaklı’dan taşındığını belirleyen Kapaklı Polisi, zanlının Adana’da olduğunu tespit edince, operasyon için düğmeye basıldı.


Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ve Adana İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin birlikte yürüttüğü operasyon ile gözaltına alınan Tuncay M.’nin üzerinde iki ayrı sahte kimlik belgesi çıktı. Yakalandıktan sonra dün akşam saatlerinde Çerkezköy Adliyesi’ne getirilen Tuncay M., tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Öte yandan, cezaevine gönderilen Tuncay M.’nin 10 ayrı dosyadan sabıkası olduğu ortaya çıktı. Zanlının, 2013 Yılı’nda sahte para taşımak ve satmak suçundan da Tekirdağ Cezaevi’ne gönderildiği, ancak şahsın yakın zaman önce cezaevinden firar ettiği öğrenildi.