“YAŞANANLAR KAZAYDI DURUMU GAYET İYİ”

“YAŞANANLAR KAZAYDI DURUMU GAYET İYİ”

Yayınlama: 14.04.2014
224
A+
A-

 

“YAŞANANLAR KAZAYDI DURUMU GAYET İYİ”

 

 

Tekirdağ’da geçtiğimiz günlerde balkondan intihar ederek annesinin üzerine düştüğü iddia edilen M.Ö isimli şahısın ailesinden “intihar”  değil kaza açıklaması geldi.


 

Tekirdağ devlet hastanesinde tedavisi süren M.Ö nün babası Gürol Özcan  “Oğlum intihar etmedi.” Diyerek açıklamalarda bulundu. Özcan “ O gece  oğlum arkadaşları ile birlikte eğlendikten sonra eve geliyor, arkadaşları ile biraz alkol alan oğlum annesinden çekindiği için oturduğumuz dairenin yanında ki boş dairede vakit geçirip annesi uyuduktan sonra eve girmeyi düşünmüş. Sonra boş dairenin kapısı kilitli kalmış annesi ile birlikte bir süre kapıyı açmaya çalışmışlar. Annesi bu sırada itfaiye yi aramış ve haber vermiş olayla ilgili, Bu sırada oğlum annesine balkona çıkıp hava alacağını söylüyor annesi de “Çıkma oraya oğlum düşersin bir şey olur” diyerek yanıt veriyor. Oğlum balkona çıktığını zannederek Apartmanda bulunan Fransız Cam dedikleri camı açarak kendini balkonda zannediyor ve bir adım attığında aşağıya düşüyor. Bir iki dakika camda aşağıya doğru sallanarak kalmış annesi de bu sırada aşağıya inmiş. Oğlum birkaç kere "beni kurtarın diye bağırmış". Komşularım bunların şahitleridir görenler var.” Diyerek açıklamalarda bulundu.


 

“BU OLAYIN YGS İLE ALAKASI YOK”


 

Oğlunun atlaması ile ilgili  üniversite sınavlarının alakası olmadığını belirten baba Gürol Özcan “YGS sınavlarının bu olayla uzaktan yakından alakası yoktur. Oğlum YGS de başarılı bir puan elde etmiştir. YGS sınavı ile doğrultulu değildir. Olay tamamen kazadan ibarettir.  Oğlumun sağlık durumu git gide iyiye gidiyor hayati tehlikeyi atlatmış bulunmakta Doktorların demesine göre 10-11 gün içerisinde taburcu edileceğimizi belirttiler.” Dedi.


 

BAŞHEKİM DOĞAN “SAĞLIK DURUMU GAYET İYİ”


 

Tekirdağ Devlet hastanesi Başhekimi Mustafa Doğan, “M.Ö  hastanemize geldiğinde, Karaciğerinde (Laserasyon) yırtık vardı. Kol ve bacaklarında kırıklar oluşmuştu. Çenesinde kırıklar bulunuyordu. Düşerken başına aldığı darbe nedeniyle kafasında ve dilinde ödem oluşmuştu. M.Ö acil olarak ameliyata alındı. Karaciğerindeki yırtık onarıldı. Kol ve bacaklarındaki kırıklar alçıya (Atel) alındı. Çene kırığı sabitlendi. Şu anda durumu genel olarak stabil ve kanaması yok. Dilindeki ödem ve şişlik çekildiğinde birkaç güne kadar solunum cihazından ayıracağız” dedi.