AK PARTİ’DE KONGRE SÜRECİ BAŞLADI

AK PARTİ’DE KONGRE SÜRECİ BAŞLADI

Yayınlama: 10.10.2014
225
A+
A-

AK PARTİ’DE KONGRE SÜRECİ BAŞLADI

 

Abdullah YALÇIN- AjansTekirdag.com

 

AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı 5. olağan kongre sürecinin başlaması ile ilgili basın toplantısı gerçekleştirdi.

 

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde gerçekleşen basın toplantısına AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı yönetim kurulu üyelerinden bir kaçı katıldı. AK Parti kongrelerinin öneminden bahseden AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay “Kongrelerimiz; Yeni Türkiye’nin vazgeçilmez ihtiyacı olan Yeni Anayasanın Aziz Milletimizle buluşturulma iradesinin kaynağıdır. Kongrelerimiz tüm vesayet kalıntılarının, paralel yapının, milletimize musallat olan tüm musibetlerin tasfiye edilmesinin kaynağıdır. Kongrelerimiz yeni Türkiye yolunda atılacak adımların, gerçekleştirilecek mimarinin meşruiyet kaynağıdır. Nihayetinde kongrelerimiz, 2015 seçimlerine hazırlandığımız bu dönemde aziz milletimizden yeniden güç alacak partimizin ve teşkilatlarımızın tazelenme, yenilenme, kuvvet kazanma, 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşma iradesinin kaynağıdır. Ve kongrelerimiz millet egemenliğinin, millet iradesinin ve millet iktidarının kaynağıdır.” Dedi.

 

“EN ÖNEMLİ AŞAMA KÖY VE MAHALLE DELEGELERİ”

 

Kongre sürecinin başlamasının ardından ciddi bir sürece girdiklerini belirten ve tek liste olarak 5. olağan kongreye gideceklerinin sinyalini veren Akçay Genel merkezin kavga ve gürültüye izin vermeyeceğini düşündüğünü belirtti. AK Parti Tekirdağ İl Başkanı AKÇAY “Gerçekleştirilecek olan 5. Olağan Kongre takvimi 15 Eylül 2014 tarihinde başlamıştır. 22 Şubat 2014 tarihinde il kongrelerinin sonuçlanması ile Büyük Kongreden önceki süreç tamamlanmış olacaktır. 5. Olağan Kongre sürecimizin ilk ve en önemli aşaması köy ve mahalle delege seçimleridir. Delege seçimleri parti içi demokrasinin temel taşıdır. Bunun için delege seçimleri köy, mahalle ve beldelerimize kayıtlı tüm üyelerimizin katılımı ile mahallinde ve sandık konularak yapılacaktır.” Diyerek konuştu.

 

Gerçekleştirilen basın toplantısında kongre tarihlerini belirten İl Başkanı AKÇAY “Daha sonra Kongre takvimine uygun olarak 1 Kasım – 31 Aralık 2014 tarihleri arasında İlçe Kongreleri ve 22 Kasım 2014 – 22 Şubat 2015 tarihleri arasında da İl Kongreleri gerçekleştirilecektir.” Dedi.


“O GAZETENİN BİZİMLE HİÇ BİR ALAKASI YOK !”

 

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde yeni kurulan bir gazetenin yandaş medya olması ile ilgili iddialar AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay’a soruldu. AKÇAY “Gazete meselesinde de söylendiği gibi dedikodudur. Bizimle herhangi bir ilişkisi yok bu gazetenin, sadece gazetenin künyesinde olan bir arkadaşımız Süleymanpaşa ilçe yönetimimiz de yer alıyormuş onu biliyorum. Bunun haricinde bizim böyle bir şey amacımız olsa biz zaten parti olarak bülten çıkartırız.” Dedi.

 

“ÇÖZÜM SÜRECİNİ PROVOKE ETMEYE YÖNELİK EYLEMLER BUNLAR”

 

Türkiye gündemiyle alakalı açıklamalarda bulunan İl Başkanı Akçay “Tamamen süreci provoke etmeye yönelik bir olaylar zinciri gelişiyor, kamu mallarına vatandaşın mallarına, canlarına 30 a yakın vatandaşımız hayatını kaybetti biliyorsunuz ki. Devletimiz gerekli önlemi alıyor. Burada da Valimizle ve emniyet müdürümüzle görüştük mümkün olduğunca birkaç münferit bazı yerlerde hadiseler  olma yolunda bir takım şeyler olmuş.  Fakat emniyetimiz gerekli tedbirleri aldı çok büyümeden bildiğim kadarıyla çorlu’da böyle bir karışıklık olmuştu, sonrasında sadece basın açıklaması dağıtıldı. İnşallah kardeşliğimizi, birliğimizi ve bütünlüğümüzü kimse bozamayacak. Buna müsaade etmeyeceğiz, ümit ediyoruz ki bu hadiseler çok fazla büyümeden neticelenir ve biter. Daha fazla zarar olmaz diye dua ediyoruz.” Diyerek konuştu.

 

“BÜYÜKŞEHİR ŞUANDA YAPILANMAYA ÇALIŞIYOR”

 

Gazeteciler tarafından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları hakkında soruları cevaplayan İl Başkanı Ahmet Akçay henüz elle tutulur bir icraat olmadığını belirterek;  “Gördüğümüz pek bir şey yok  yapılanmaya çalışıyorlar, Kadir başkanımız sağ olsun dolaşıyor köylerimizi ve mahallelerimizi ama bugüne kadar  yaptıkları elle tutulur gözle görülür bir şey yok inşallah bundan sonrası için ümit ediyorum ki bitmiştir de bundan sonra icraata geçerler diye düşünüyoruz.” Diyerek sözlerini noktaladı.


Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde gerçekleşen basın toplantısı İl Başkanı Ahmet Akçay’ın soruları cevaplaması üzerine son buldu.