Kaçak Yapılar Yıkılıyor

Kaçak Yapılar Yıkılıyor

Yayınlama: 26.06.2016
195
A+
A-

 

Kaçak Yapılar Yıkılıyor

 

Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, Kumbağ Belediye Caddesi üzerinde bulunan imar kanununa aykırı eklentileri yıkmaya devam ediyor.


Yaklaşık olarak bir yıldan bu yana Kumbağ mahallesinde bulunan kaçak yapılar ve eklentileri, Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta ve İmar Şehircilik Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı denetimleri sonrası, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkımları ivedilikle devam ettiriliyor.

 

 


DENETİMLER DEVAM EDECEK


Kumbağ caddesinde bulunan kaçak yapıların yıkım öncesi geniş güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından yapılan yıkımlar olaysız bir şekilde sonuçlanırken, Süleymanpaşa Belediyesi ekiplerinin yaptığı açıklamada turistik yaşam alanı olan Kumbağ mahallesinin dokusunu bozan kaçak yapılara karşı mücadelenin devam edileceğinin altı çizildi.


 TÜM MAHALLELERİ KAPSIYOR


Ayrıca yapılan denetimlerin ve denetimler sonucu yıkım kararlarının sadece Kumbağ Mahallesi ile sınırlı kalmayacağı, Süleymanpaşa ilçesinde bulunan 74 mahallede de denetimlerin tüm hızı ile devam etiğinin bilgisi verildi.

 

 


EŞKİNAT; ‘’DAHA RENKLİ BİR KENT ESTETİĞİ YARATMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ’’


“Kaçak yapılara kesinlikle müsamaha göstermeyeceğiz” diye açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Hızla gelişmekte olan turistik kentimize daha renkli bir kent estetiği yaratmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Süleymanpaşa Belediyesi olarak kaçak yapılaşmaya asla taviz vermeyeceğimizi dünde söyledik, bu günde ve yarında söylemeye devam edeceğiz.’’


‘’BİR TEK RUHSATSIZ BİNAYA BİLE GÖZ YUMMADIK’’


‘’Göreve geldiğimizden bu yana bir tek ruhsatsız binaya göz yummadık. Bundan sonrada yummayacağız. Bu konuda kesinlikle kaçak yapılaşmaya müsamaha göstermeyeceğiz’’ diyerek sözlerine devam eden Eşkinat; “Daha modern, daha güzel bir şehirde yaşamak ve de yaşam standardımızı artırmak istiyorsak kaçak yapı ve kaçak yaşamdan uzak duralım.  Sadece Kumbağ değil tüm Süleymanpaşa bizim kentimiz. Halkımızın bu konu hakkında daha duyarlı olmasını ve çevresinde kaçak yapı yapanları bize bildirmelerini istiyoruz. Bu şehrin hangi noktasında olursa olsun gerekli işlemlerin yapılacağından hiç kimsenin kuşkusu olmasın.” diyerek sözlerini noktaladı.