TÜGVA Tekirdağ, İsrail’i Protesto Etti

Tekirdağ’da TÜGVA Tarafından İsrail’in Gazze’ye gerçekleştirdiği saldırılar protesto edildi. 

TÜGVA Tekirdağ, İsrail’i Protesto Etti

Yayınlama: 11.12.2023
59
A+
A-

Tekirdağ’da TÜGVA Tarafından İsrail’in Gazze’ye gerçekleştirdiği saldırılar protesto edildi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak İsrail’in Gazze’ye gerçekleştirdiği saldırılar protesto edildi. TÜGVA Tekirdağ İl Başkanlığı, Süleymanpaşa İlçesinde bulunan Rüstempaşa camii önünde yatsı namazı çıkışı basın açıklaması gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen basın açıklamasında, ‘Dünya Beşten büyüktür’ mesajı verildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan TÜGVA Tekirdağ İl Başkanı Bayram Akın; ”Gazze’de terör  devleti İsrail tarafından yapılan soykırım, insanlık tarihine kara bir leke olarak geçmekte, bütün dünya bu soykırıma şahit olmaktadır. Dünya halkları bu soykırıma, bu katliama sessiz kalmamış, tepkiler göstererek ülkelerin harekete geçmesi çağrısında bulunmuştur. Her ne kadar çok geç kalsa da Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi de bu çağrılara cevap vererek ateşkes ilan edilmesi için harekete geçmiştir.Ne yazık ki yapılan oylamada bütün üyeler oy birliği ile ateşkes yapılmasını talep ederken ABD’nin veto etmesi sebebiyle karar alınamamış, reddedilmiştir.ABD 13 Birleşmiş Milletler üyesi ülkeyi karşısına alarak İsrail’in katliamına ortak olduğunu tescillemiştir.Böylece Amerika tarihine de İsrail barbarlığına ortak olmak bir kara leke olarak yazılmıştır. Bu red kararı şüphesiz Amerikan halkının değil, iktidarda bulunan Siyonist Biden hükümetinin bir kararıdır. ‘’ dedi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi yeniden reforme edilmeli, bütün dünya milletlerini karşısına alan Amerika bu katliama ortak olmanın bedelini ödemelidir diyen TÜGVA Tekirdağ İl Başkanı Bayram Akın; ‘’Bir kez daha haykırıyoruz Dünya beşten büyüktür.’’ Diyerek sözlerini noktaladı.

Yatsı namazı sonrası basın açıklamasına katılan vatandaşlar sloganlar attıktan sonra basın açıklaması sona erdi.