70 YILLIK MESLEĞİNE SON VERDİ

70 YILLIK MESLEĞİNE SON VERDİ

Yayınlama: 10.10.2013
395
A+
A-

 

70 YILLIK TERZİ NAZMİ YEL MESLEĞİNE VEDA ETTİ

 

Tekirdağ'da 70 yıldır terzicilik yapan 81 yaşındaki 4 çocuk babası Nazmi Yel, dükkanına astığı yazıyla terzilik mesleğine veda etti. 4 çocuğunu terzilik sayesinde üniversite okutan Yel, dükkanından hatıra olarak da 50 yıldır üzerinde oturduğu sandalyeyi aldı.


Tekirdağ Çiftlikönü Mahallesi'nde 70 yıldır terzilik mesleğini yapan 81 yaşındaki 4 çocuk babası Nazmi Yel, mesleğine veda etti. Tekirdağ Özel İdare Genel Sekreteri Mustafa Yel'in babası Nazmi Yel, dükkanının camına ise "70 yıllık terzilik mesleğime son veriyorum. Tüm müşterilerimden hakkını helal etmesini istiyorum." diye bir mesaj yazdı.


Mesleği sayesinde ailesini geçindirdiğini ifade eden Yel, "4 çocuğumu okutup meslek sahibi yaptım. Gözyaşları arasında dükkanımı kapattım. Bu dükkan sayesinde geçimimi sağladım. Vefalı bir mesleğim vardı. Tüm Tekirdağ halkında hakkını helal etmesini diliyorum. Allah'ım tüm ümmetimize helal rızıklar versin. Ben çocuklarımı helal rızıklarla büyüttüm." dedi.


Aynı zamanda da Tekirdağ'ın yaşayan en eski esnaflarından biri olan Yel'in dükkanına yazdığı mesajı sevenlerini gözyaşlarına boğdu.