KURTULUŞUN 93. YILI TÖRENLERLE KUTLANDI

KURTULUŞUN 93. YILI TÖRENLERLE KUTLANDI

Yayınlama: 13.11.2015
219
A+
A-

 

KURTULUŞUN 93. YILI TÖRENLERLE KUTLANDI

 

Tekirdağ'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü, törenle kutlandı. 

Program, Süleymanpaşa Kaymakamı Ahmet Atılkan ve Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın Muratlı Caddesi'nde bulunan Şehitlik Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı.Daha sonra Valilik binasının önündeki Atatürk Anıtı'na Vali Enver Salihoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve 8. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil Erkek çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı eşliğinde Türk bayrağı göndere çekildi.
Kentin 93 yıl önce bugün verdiği mücadele ve direnişle Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasında önemli bir rol oynadığını vurgulayan Albayrak, şunları kaydetti: "Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde kahramanca bir zafer kazanarak adımızı tarihe yazdırdık. Bağımsızlığını, özgürlüğünü, kadın erkek demeden 7'den 70'e büyük bir mücadeleden sonra kazanan Tekirdağlılar, yurdu ve ulusu için her türlü fedakarlıkta bulunmuştur. Bağımsızlık bilincini, tarih ruhunu, vatan topraklarının değerini bilerek dosta düşmana birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu gösterdiğimiz gün, bugündür." diye konuştu.Kutlamalar daha sonra saat 13;30'da Köprübaşında oluşturulan kortej eşliğinde üç kemallaer parkına yapılan yürüyüşle devam etti. Burada Büyükşehir belediye başkanı KAdir Albayrak ve Süleymanpaşa belediye başkanı Ekrem Eşkinat günün anısına düzenlenen Tenis turnuvasında başarılı olan sporculara kupalarını takdim ettiler. Törenler Babaeski bandosunun konserinin ardından son buldu. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TELGRAFLA KUTLADICumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ'ın kurtuluş yıl dönümünü kutladı.


Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ'ın kurtuluş yıl dönümü dolayısıyla Vali Enver Salihoğlu ile Belediye Başkanı Kadir Albayrak'a tebrik telgrafı göndermiştir" denildi.