BANKACIYI DA DOLANDIRDILAR

BANKACIYI DA DOLANDIRDILAR

Yayınlama: 18.05.2016
279
A+
A-

 

BANKACIYI DA DOLANDIRDILAR

 

Emekli Osman Kemaloğlu'nu (77) arayarak savcı ve polis olduğunu ifade eden 2 kişi yaşlı adamı dolandırdı. Bankadaki 40 bin liranın sahte olduğunu ileri sürerek bunu yapanları ortaya çıkarmak için yardımcı olmak istediklerini söyleyen dolandırıcılar, parayı alıp kayıplara karıştı. Tüm birikiminin bu para olduğunu söyleyen Kemaloğlu, dolandırıcıların bulunmasını istiyor.


ŞARKÖY'DEKİ EVİNİ SATTI


Olay, Beşiktaş Ihlamurdere Caddesi Mettah İsmet Sokak'ta meydana geldi. Banka emeklisi 77 yaşındaki Osman Kemaloğlu, Tekirdağ'ın Şarköy ilçesindeki evini satmak için gazeteye ilan verdi. Bu ilanı gören bir kişi arayarak eve talip oldu. Kemaloğlu, Şarköy'e giderek evini sattı ve aldığı 40 bin lirayı bankaya yatırdı. Aradan 4 gün geçince kendilerini savcı ve polis diye tanıtan iki kişinin telefonla aradığını söyleyen Kemaloğlu, "Bizi takip mi ettiler, telefonu gazete ilanından mı buldu bilmiyorum. Parayı ayın 4'ünde bankaya yatırdım, bunlar 8'inde aradı. Biri savcıyım dedi öbürü polisim dedi. 'Bankada paralar sahte, numaraları alınmış, ona göre bize inanın, biz de sizi kurtaralım' dediler." şeklinde konuştu.PARA GİTTİKTEN SONRA ERTESİ GÜN ARAYIP DALGA GEÇMİŞLERDolandırıcıların parayı aldıktan sonra kendisini tekrar aradığını anlatan Kemaloğlu, şöyle devam etti: "Aynı kişiler telefonla aradı, 'Gözünaydın, senin paranı alanlar yakalandı, gözaltına alındı' dediler. Polisi aradım öyle bir şey yokmuş."Bankadaki paralar sahte deyince bir ara dolandırıcı olduklarını anladığını ifade eden Kemaloğlu, "Uyandım ama…! Banka sahte parayı alır mı, numarası alınmış para ne gezer bankada? Allah şaşırttı. Parayı bankadan çekip getirdim. Seni çeşitli numaralardan aramışlar dediler, hepsi yalan. Şerefsiz benim hayatımı söndürdü. Onlar sokağa geldi, hanım (Leyla Kemaloğlu) götürdü parayı verdi. O ara yine uyandım. Evimize giremezler kolay kolay. Parayı vermeyelim diye düşündüm. Arka odaya koysam parayı yarım saat arasa bulamazdı. Parayı götürüp vermeseydik kurtulmuştu. Ah kafam, hanıma niye söyledim ki? O arada 155'i arasam, sokağa ekip çağırsam bir şey olmayacaktı." ifadelerini kullandı.
 Parayı dolandırıcılara verdikten sonra aklı başına gelen Kemaloğlu, o gece polise gitmiş. Eşinin ifade verdiğini söyleyen Kemaloğlu,  Gitti para. Tek sermayem oydu, başka bir şeyim yok. Vallahi yok. 1 lira param var o kadar. O kaç gün yemeye yeter. Sokaktayız ondan sonra." diye konuştu.