Trafik Haftasında En İyiler Seçildi

Trafik Haftasında En İyiler Seçildi

Yayınlama: 04.05.2015
314
A+
A-

 

Trafik Haftasında En İyiler Seçildi

 

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası dolayısıyla, Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Tuğlalı parkta tören düzenlendi.

 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/COUfwppxF5E" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, bir gurup minik öğrenci trafik polisi kostümü giyerek katılımcıların dikkatlerini çektiler. Tuğlalı parkta düzenlenen etkinliğe; Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Halil Turan Erol, Protokol üyeleri ve vatandaşlar ilgi gösterdi.


Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Trafik Denetleme Şube Müdürü Cavit Yılmaz; Trafik kazalarının dünya da ve Türkiye de ki istatistik verilerinden bahsederek, kazaların önlenmesi ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi verdi. YILMAZ; '' Her yıl binlerce insanımız hayatını kaybetmekte, sayıları yüz binleri bulan insanımız yaralanmakta sakat kalmaktadır. Tekirdağ'da 63 bin kayıtlı araç var, bu da demek oluyor ki her üç kişiden birisinde araç var. Tekirdağ'da kayıtlı olan bu araçlar trafikte yürüdüklerinde trafik sıkışıklığı problemini, durduklarında ise park yeri problemini göz önüne sermektedir.'' dedi.


EN İYİLER SEÇİLDİ


Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte her kurumun kendi içerisinden belirlediği En İyi Trafik Polisi, En İyi Trafik Jandarma ve En İyi Şoför seçildi. En İyi Trafik Polisi Yusuf Avcı, En İyi Trafik Jandarma Uğur Palancı ve En İyi Şoför Hikmet Arslan'a plaketlerini Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu takdim etti.


VALİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALKOL GÖZLÜĞÜNÜ DENEDİ


Karayolu Güvenliği ve Trafik haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerde 150 promil alkollü gibi gösteren gözlük vatandaşların ve protokolün ilgi odağı oldu. Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak alkol gözlüğünü takarak topa vurmakta zorlandılar. Vali Salihoğlu'na Vali Yardımcısı ve Koruması yardımcı olurken Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ise tek başına denedi. Vali Salihoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak gözlükle gol atmakta zorluk çektiler.


GERÇEĞİNİ ARATMAYAN KURTARMA OPERASYONU


Tekirdağ tuğlalı parkta kurulan stantlarda UMKE ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinin ortaklaşa düzenlediği kaza anında yaralı kurtarma operasyonu gerçeğini aratmadı. Tekirdağ İtfaiyesi araçta sıkışan kazazedeyi kurtarmak için aracı keserken UMKE araç içerisinde ki yaralının acil müdahalesini gerçekleştirdi. Araçtan çıkartılan kazazede Ambulans'a nakledildikten sonra operasyon tamamlandı.