YUNUS BALIĞI ÖLÜSÜ KIYIYA VURDU

YUNUS BALIĞI ÖLÜSÜ KIYIYA VURDU

Yayınlama: 20.02.2016
331
A+
A-

 

YUNUS BALIĞI ÖLÜSÜ KIYIYA VURDU

 

Tekirdağ’da köpeğini gezdirmek için kumsala inen bir kişi kıyıya vurmuş İki Buçuk metrelik Yunus Balığı cesediyle karşılaştı. Yaşadığını düşündüğü balığı kontrol eden kişi öldüğünü fark edince üzüldüğünü belirtti.


Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesine bağlı Barbaros mahallesi Top ağaç mevkide sabah saatlerinde köpeğini dolaştırmak için kumsala inen Emrah Kıldıran isimli genç, Kısmen suyun içinde duran İki buçuk  metrelik bir Yunus Balığı cesedi ile karşılaştı. Deniz suyunun hareket ettirdiği balığın yaşadığını düşünen Kıldıran çevrede oturanlardan yardım istedi. Yaptıkları kontrolde balığın öldüğünü fark eden Kıldıran çok üzüldüğünü belirtti.


Emrah Kıldıran: Sabahları genelde köpeğimi gezdirme için buraya geliyorum. Kumsalda kıpıdayan bu balığı görünce koştum yanına geldim. Ancak ölmüş olduğunu fark ettim. Oldukça üzüldüm diye konuştu. Kıldıran, daha öncede bu noktada yunus balığı cesediyle karşılatığını ileri sürerek şunları söyledi. “ Daha öncekiler ve bu balığın da üzerinde çeşitli yaralar var. Balıkçılarmı yapıyor bilmiyorum ama, kendi de ölmüş olabilir. Önce yaşadığını düşündüm koştık baktık ölmüştü. Daha önce bu kadar büyüğüne rastlamamıştım. Tabiki çok üzücü bir durum dedi.