BORÇ İÇİN ARSA SATIYORLAR”

BORÇ İÇİN ARSA SATIYORLAR”

Yayınlama: 14.12.2013
256
A+
A-

 

BAHAR; 3.567.604 TL LİK ARSA SATILMIŞ

 
 
Tekirdağ belediyesi ak Parti meclis üyesi ve Ak Partı grup başkanı Nevzat Bahar, basına yazılı bir açıklama göndererek çarpıcı açıklamalar yaptı. Nevzat  Bahar Tekirdağ belediyesinin göreve geldiği günden beri sürekli boçrlandığını ileri sürerek, "Belediye borçlarını ödemek için arsa satmaya devam ediyor dedi. 


Nevzat Bahar, Belediye'nin arsa satışı ile ilgili Yerel gazetelere verdiği arsa satış ilanınıda açıklamalarına ekleyip Başkan Adem Dalğıç'a bu konuda soru önergesi verdiklerini gelen açıklamada rakamlarla görüldüğü gibi belediyenin sürekli borçlarının arttığı net olarak ortadadır diye konuştu. 

Bahar " Yerel gazetelere verdikleri ilanlarda da görüldüğü gibi Tekirdağ  belediyesi arsa satışı yapmaya devam ediyor. Kasım ayında AK PARTİ meclis üyeleri olarak  verdiğimiz  önergeye cevap veren  Sayın Belediye Başkanı açıklamasında;
2009 Yılında  145.469 TL.  2010 Yılında 332.613 TL:  2011 Yılında.630.437 TL. 2012 Yılında1.650.358 TL. 2013 yılında 808.604 TL.   ve toplamda  3.567.604 TL. tutarında arsa satışı yapılmıştır.

BAŞKANA BORÇLANMA YETKİSİ VERİLDİ

Belediye'nin pahalı ihaleler yaptığı için çok borcu olduğunu ileri süren Bahar, 2013 yılında Belediye Başkanına Bankalardan Faizle 10 Milyon  Borçlanma yetkisi verildiğini belirten Bahar, Meclisten  daha birkaç ay önce bankalardan faizle borçlanmak için 2013 yılında 2 defa başkan  Adem DALGIÇ’a  CHP’li meclis üyeleri oylarıyla  borç alma yetkisi vermişti. Bu paralar nereye gidiyor. Tabii yapılan pahalı ihalelerin sonucudur. Belediye hiç bu kadar borçlanmamıştı dedi. 
  
BORÇLAR NASILSA BÜYÜKŞEHİR'E KALACAK
         
CHP'li belediyenin göreve geldikleri 2009 mart 2013 seçimlerinde devraldıkları 63.9 milyon TL.(Yeniden yapılandırma yasasıyla 48 Milyon TL.) olan Tekirdağ belediyesine ait borçları neredeyse 2,5 kat üzerine çıkarıldığını iddia eden Nevzat Bahar,  Toplu taşıma ihalesinden aldıkları  20 MilyonTL. nakite rağmen borçlar bir türlü azalmak bilmiyor. “Borçlar nasıl olsa Büyükşehir Belediyesine Kalacak“  düşüncesiyle haraket ediliyorsa,  yanlış yapılıyor bu borçlar Tekirdağ halkının  ödediği vergilerle ödenmektedir. Tekirdağ belediyesi bugüne kadar hiç bu kadar borç görmemişti diye konuştu.
       
KALICI BİR ESERLERİ YOK

Yarın görevden ayrıldıklarında şu eser de CHP döneminin eseridir diyeceğimiz kalıcı bir yatırımları bile olmadığını ileri süren bahar, " 4,5 yılda tek eserleri  Muratlı caddesi yapımı gibi görünsede, gelin görün ki    caddede bir araç duraklama yaptığında trafik tıkanıyor. Oysa buraya Milyonlarca para harcandı sonuç ortada dedi.
       
BAŞKAN SÜREKLİ YURT DIŞINDA

Yerel seçimlere 3,5 ay kala 2009 yılında göreve gelen CHP li belediye başkanı  Sayın  Adem Dalgıç  142 defa yurtdışına çıktığını kendisi bizzat açıklamıştır diyen Bahar, " Mesele görevle gidilen bu gezilerden Tekirdağ’ımıza ne kazandırdığıdır. Hangi proje örnek alınarak uygulanmıştır. Bunları birileri  açıklaması lazım diye konuştu.