BİR APARTMAN DAİRESİNDE FAALİYETE GEÇTİ

BİR APARTMAN DAİRESİNDE FAALİYETE GEÇTİ

Yayınlama: 15.09.2015
361
A+
A-

 

BİR APARTMAN DAİRESİNDE FAALİYETE GEÇTİ

 

Tekirdağ’da Türk Proteston Kiliseler Birliği’nin bir şubesi olarak bir apartman dairesinde Tekirdağ Sevgi Kilisesi açıldı. Misyonerlik çalışmalarına karşı olduklarını söyleyen Kilise yetkilisi, haftada bir toplanıp dua edip ilahi söylediklerini kaydetti.Tekirdağ şehir merkezinde kilise faaliyete geçti. 8-10 kişi arasında değişen cemaate sahip kilise bir apartmanda faaliyet gösteriyor.  Tekirdağ’ın ilk kilisesi olma özelliğini taşıyan kilise yetkilileri yaptıkları açıklama da;‘MİSYONERLİK YAPMIYORUZ, HEPİMİZ TÜRKÜZ’İsminin Doğan Bakırcı olduğunu ifade eden kilise yetkilisi, misyonerlik mi yapıyorsunuz sorusu üzerine, “Kesinlikle misyonerlik yapmıyoruz. Bayrağımıza milletimize bağlıyız. Bizim kimliklerimiz mevcut. Kimliklerimizde din hanemiz yazıyor. Dışarıdan kimse yok. Hepimiz Türküz. Bizi devlet biliyor. Devlete vatana karşı değiliz. Bayrağımıza milletimize bağlıyız. Misyonerlik gibi çalışmalar içinde değiliz” dedi.ADRESİ GİZLİKilisenin adresini veremeyeceğini söyleyen kilise yetkilisi, “Güvenlik açısından adresimizi vermiyoruz. 8-10 kişi arasında değişen bir cemaatimiz var. Kilisemiz resmidir.  Türk Proteston Kiliseler Birliği’nin bir şubesi olarak Tekirdağ Sevgi Kilisesi olarak faaliyet gösteriyoruz. Haftada bir gün toplanıyoruz. Dua ediyoruz, ilahiler söylüyoruz” diye konuştu.'RESMİ BAŞVURUMUZU YAPACAĞIZ'
İsminin ve soy ismi vermek istemeyen adının Doğan Bakırcı olarak ifade eden kilise yetkilisi, “Tekirdağ’da esnaflık yapıyorum. İsmimin yer almasını istemem. Siz Doğan Bakırcı yazın yeter. Kilisemizin yerini de vermek doğru olmaz. Yerimiz şuanda hazır. Resmi başvurumuzu yapacağız. Kendi imkanlarımızla ibadetlerimizi yapmaya çalışıyoruz. İstanbul'a gidip gelmek zor oluyor. Burada ibadetlerimizi eskiden evlerimizde yapıyorduk. Şimdi ibadethanemizi hazır hale getirdik. Yakın bir zamanda kilisemizin resmi açılışını yapacağız. Basın çalışanlarını da açılışımıza davet edeceğiz” şeklinde bir açıklama yaptı.


DEĞİRMENALTI'NDA VAFTİZÖte yandan kilise yetkililerinin bazı gençleri Değirmenaltı Mahallesi plajında vaftiz ettiği görüntüleri ise sosyal medyadaki sayfalarına yansıdı. Denize şortları ile giren gençlerin denizde yıkandıktan sonra kilise yetkililerince vaftiz edildiği görülüyor.