EREĞLİ’DE KAYBOLDU, ŞARKÖY’DE BULUNDU

EREĞLİ’DE KAYBOLDU, ŞARKÖY’DE BULUNDU

Yayınlama: 08.11.2015
309
A+
A-

 

EREĞLİ'DE KAYBOLDU, ŞARKÖY'DE BULUNDU

 

Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi İlçesi'nde özel bir şirkete ait limanın iskelesinden 10 gün önce denize düştüğü iddia edilen vinç operatörü 48 yaşındaki Nuri Bektaş’ın cansız bedeni Şarköy açıklarında bulundu.


İddiaya göre 48 yaşındaki Nuri Bektaş isimli vinç operatörünüm eve gelmemesi üzerine eşinin haber vermesi ile kaybolduğu anlaşılmıştı. Polis ekipleri arama başlatırken, Limanın güvenlik kameralarından Bektaş’ın gece saat 03:00 sıralarında iskeleye doğru yürüdükten sonra gözden kaybolduğu belirlenmişti.


M.EREĞLİDE KAYBOLDU. ŞARKÖYDE BULUNDU


Bunun üzerine 10 gün önce AFAD, Jandarma, Deniz polisleri, aramalarını sürdürüyordu.  Aramalar liman civarında yoğunlaşırken, Yapılan tüm aramalar sonuç vermedi. Ekipler Bektaş’ın denize düştükten sonra sürüklenmiş olabileceği üzerine arama alanlarını genişlettiler. Bektaş’ın Yakınları ve eşinin endişeli bekleyişi sürerken, Acı haber Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinden geldi.


YÜK GEMİSİ MÜRETTEBATI FARK ETTİ

Nuri Bektaş’ın cansız bedeni Marmara Ereğlisi’nde kaybolduktan sonra dipten Şarköy’e kadar sürüklenmiş, Daha sonra Şarköy açıklarında su yüzeyine çıkan cesedi, Şarköy üzerinden Çanakkale boğazına seyir eden bir kuru yük gemisinin mürettebatı fark ederek Sahil güvenlik ekiplerine haber verdiler. Sahil güvenlik ekipleri tarafından sudan çıkarılan Bektaş’ın cansız bedeni Cumhuriyet savcısının incelemesinden sonra İstanbul adli tıp kurumuna gönderildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.