Türkiye’nin En Başarısız Belediyeleri Belli Oldu

Türkiye’nin En Başarısız Belediyeleri Belli Oldu

Yayınlama: 03.03.2016
321
A+
A-

 

Türkiye'nin En Başarısız Belediyeleri Belli Oldu

 

ORC Araştırma, 30 büyükşehir belediyesinin performans sıralamasını ölçtü. İlk sırada Ankara son sırada ise Van olurken Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 26. sırada oldu.


ORC Araştıma Şirketi Mart 2014 yerel seçimlerinden bu yana geçen 2 senelik süreçte, vatandaşların belediye hizmetleri ile ilgili kanaatlerini tespit etmek için, 5 20 Şubat-1 Mart 2016 tarihleri arasında 30 Büyükşehirde toplam 17.560 kişi ile yüz yüze ve bilgisayar destekli telefon görüşmesi yöntemiyle anket yaptı.


Araştırma sırasında insanlara "altyapı, çevre düzenlemesi ve temizliği, kaldırım ve yollar, kent estetiği, sosyal hizmetler, şebeke suyu, trafik akış düzeni, ulaşım, yeşil alan ve park" hizmetlerine göre "belediyelerin son 2 yıllık performansını başarılı bulup bulmadığı" soruldu.


TEKİRDAĞ 26. SIRADA


30 Mart yerel seçimlerinden bu yana alt yapı çalışması devam ederken özellikle Süleymanpaşa ilçesinde ki vatandaşlar isyan ettiler. Vatandaşlar ile yapılan anket sonucunda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi %31,4 lük başarı oranıyla kendisine 26. sırada yer buldu.


İşte O Sıralama