ALKIŞLAR KADİR BAŞKANA

ALKIŞLAR KADİR BAŞKANA

Yayınlama: 14.08.2014
330
A+
A-

 

ALKIŞLAR  KADİR BAŞKANATekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün (TESKİ) birinci seçilen logosunun bir benzerinin çıkması üzerine ödül törenini iptal etti.


GAZETECİLER BENZER LOGOYU BULDU


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi "TESKİ logosunu arıyor" sloganıyla açtığı yarışmanın sonuçlarının açıklanmasından sonra gerçekleştirilen ödül törenine birinci seçilen logo çalıntı iddiası üzerine birinciliği iptal edildi. Gazetecilerin logonun birebir aynısını göstermesi üzerine İddiaları değerlendiren jüri üyeleri ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yarışmada birinci olan logonun birinciliğini iptal ederek diğer logoların tekrar değerlendireceğini belirtti. Yarışmada birinci olduğu açıklanan ve ardından çalıntı logo iddiasıyla ödülü verilmeyen Şener Öztürk, "Burada biz zan altında kalıyoruz. Bizim yaptığımız çalışma burada kopya muamelesi görüyor. Böyle bir şey yoktur" dedi.


YABANCI SU FİRMASINA AİT LOGO ÇIKTI


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak, "Asla kimseyi rencide edecek, onur kırıcı bir davranış içerisinde bulunmadık. Burası bir resmi kuruluştur. En hassas teferruhatı bile değerlendirmeliyiz. Salı gününe kadar bu iddia üzerine tekrardan yarışma sonuçlarını açıklayacağız" ifadelerini kullandı.


15 BİN TL ÖDÜL VERİLMEDİ


Jüri üyesi olan Ressam Memiş Aslan, "Jüri olarak beyan verme yetkimiz yoktur. Yeniden özgür bir şekilde toplanmamız gerekir. Yanlış neticede sonradan da olsa fark etmesekte düzeltilecektir. Onun için neticeyi jürinin ikinci toplantısından sonra beklemekte yarar var. Zan altında kalabilmeniz için bir kanıtınızın olması gerekir. Aldığınız grafik bölümü, artistik bölümü eğitiminin burada örneğini göstermeniz gerekmektedir. Logonun burası farklıdır demeniz için izah ederek şurası başkadır demeniz gerekir" dedi.


YARIŞMA YENİDEN YAPILACAK


Yarışmaya katılan diğer logolardan birinci seçmek üzere seçici kurul yeniden toplanarak birinciyi açıklayacaklarını ifade etti.