Başkanlar Tek Yumruk Oldu “Termik Santrale Karşıyız”

Başkanlar Tek Yumruk Oldu “Termik Santrale Karşıyız”

Yayınlama: 16.03.2016
306
A+
A-

 

Başkanlar Tek Yumruk Oldu “Termik Santrale Karşıyız”

 

Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Tekirdağ’da farklı alanlarda kurulması düşünülen kömürle çalışan termik santrallere karşı olduğunu söyledi.

 


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, Ergene İlçesi Vakıflar Mahallesi Kanalizasyon İnşaatı için gerçekleştirilen törende Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ile bir araya gelen Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Tekirdağ’da farklı noktalarda kurulmak istenen “kömürle çalışan termik santrallere” karşı olduklarını söyledi.


Başkan Baysan yaptığı açıklamada, “Neden karşıyız? Bilinen bir hadise bu tür santraller. Kömür ile çalışan termik santraller bulunduğu ortamlarda tamamen doğayı mahvediyor, yeşil alanlarımızı katlediyor, sularımızı azaltıyor. Böyle toprağın en verimli olduğu yerlerde, Marmara’da böyle bir termik santralin yapılmasına Çorlu Belediye Başkanı olarak ben de karşıyım. Geleceğimizin zehirlenmesine müsaade edemeyiz” sözlerine yer vererek tüm halkımızı 26 Mart 2016 Cumartesi günü saat 12.00’de Ulaş Mahallesi’nde bulunan Ergene Belediyesi önünde gerçekleştirilecek “Termik Santrale Hayır” mitingine davet etti.

 


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ta yaptığı açıklamada, “11 ilçemizin tamamında olduğu gibi ben de Tekirdağ’da ya da Trakya’da kömür ile idare edilen termik santrallere karşıyım. Bunun yapılmasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.