NKÜ Halkoyunları Ekibi Türkiye 6. Oldu

NKÜ Halkoyunları Ekibi Türkiye 6. Oldu

Yayınlama: 07.05.2014
238
A+
A-

 

NKÜ Halkoyunları Ekibi Türkiye 6. Oldu


Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, 24-26 Nisan 2014 tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleştirilen Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Türkiye Halkoyunları Yarışmasında Finale kalarak Türkiye 6. olan aynı zamanda En İyi Müzik Mansiyon Ödülü’nü almaya hak kazanan Namık Kemal Üniversitesi Halkoyunları ekibini Rektörlük makamında ağırladı.


Namık Kemal Üniversitesi Halkoyunları ekibi ile bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek, halkoyunları ekibinin başarısından dolayı memnuniyet duyduğunu dile getirerek, “Öğrencilerimizin büyük fedakarlık göstererek azimli çalışmaları sonucu elde etmiş oldukları başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Göstermiş oldukları üstün başarının devam etmesini, Üniversitemiz Halkoyunları ekibinin spor alanında elde ettikleri başarıyı derslerinde de göstermelerini diliyorum” dedi.


SOSYAL VE KÜLTÜREL ALANDA KENDİLERİNİ GÖSTERMELİLER


Namık Kemal Üniversitesi Halk oyunları ekibini makamında ağırlayan Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek Öğrencilerin derslerinin yanı sıra sosyal ve kültürel alanda da kendilerini geliştirmeleri için her türlü çalışmaya destek verdiklerini belirterek  “Sosyal ve kültürel alanda kendilerini gösteren öğrencilerin her alanda başarıyı yakaladıklarına şahit oluyoruz. Bu amaçtan yola çıkarak üniversitemizde bilimsel çalışmaların yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklere de büyük önem verilmektedir.” dedi.