Ceza Kesen mi ? Yoksa Park Ücreti Alan mı ? Haklı

Ceza Kesen mi ? Yoksa Park Ücreti Alan mı ? Haklı

Yayınlama: 22.06.2015
248
A+
A-

 

Ceza Kesen mi ? Yoksa Park Ücreti Alan mı ? Haklı

 

Tekirdağ'ın merkez ilçesi Süleymanpaşa da yaşayan vatandaşlar güne yep yeni bir uygulamanın başlangıcı ile uyandı. Artık Hükümet caddesinde ister esnaf olun isterse işini halletmeye gelen bir vatandaş 10 dakika aracınızı yol kenarına bırakırsanız 4 TL ücret ödeyeceksiniz.


Belki haklı bir uygulama olabilir, Türkiye'de 32 il bilmem kaç ilçe de de uygulanıyor olabilir fakat Tekirdağ için henüz erken bir uygulama olduğu aşikar.  Vatandaşlara henüz bir otopark alternatifi sunulmamışken, ben yaptım oldu mantığı ile böyle bir hizmet olmayacağı görüşündeyim. Bu uygulama yanlış değildir, zamanlaması yanlıştır. Öncelik Tekirdağ'ın Otopark sorunu çözülmeli ve sonrasında bu tarz bir uygulamaya geçilmeliydi.


Polis Ceza Yazacak, Belediye Park Parası Alacak  Vatandaş Ne Yapacak !


Sosyal Medya'da paylaşılan bir fotoğrafa ise vatandaşlar isyan etti. Park Yapılmaz tabelasının hemen ön tarafında bir ağaçta TEK-PARK A.Ş'nin fiyat tarifesi asılı bir vaziyette Manzarayı gören bir vatandaş ise ; '' Park Yapılmaz tabelası önüne park yaptığımız takdirde bile olsa görevli gelip makbuz kesiyor. Aracımızı bıraktığımız zaman, polis gelip hatalı park etmekten fotoğraf çekip ceza keserse bunun sorumlusu kim olacak. Park Yapılmaz Tabelası önüne çektiğim için ceza kesen polis mi ? yoksa her halükarda park ücretini alan Belediye mi ? '' diyerek isyan etti.