Tatilcilerin ‘Yol Çalışması’ Çilesi

Tatilcilerin ‘Yol Çalışması’ Çilesi

Yayınlama: 17.07.2015
226
A+
A-

 

Tatilcilerin 'Yol Çalışması' Çilesi

 

Tekirdağ'da karayollarının yol çalışması nedeniyle trafiği tek şeride düşürmesi yoğunluğa ve araç kuyruğuna neden oldu.


Tekirdağ'da karayollarının yol çalışması nedeniyle trafiği tek şeride düşürmesi yoğunluğa ve araç kuyruğuna neden oldu. Bayram tatili için yola çıkan sürücüler, yol çalışmasının arife gününde de devam ettirilmesine tepki gösterirken, emniyetin uyarısına rağmen çalışmaları devam etti.


Ramazan Bayramı tatilini İstanbul dışında geçirmek isteyenler yollarda yoğunluğa neden oldu. Tekirdağ'da karayollarının ana güzergah üzerindeki 4 farklı noktada yol onarım, köprü yapım çalışmaları da eklenince sürücüler tek şeride düşen bölümlerde kuyruk oluşturdu. Karayolları ekiplerince bir süre önce başlatılan Yeniçiftlik ile Marmara Ereğlisi mevkiindeki köprü yapım çalışması Arife günü de devam etti. Çalışmanın yapıldığı bölümlerdeki yollar tek şeride düşünce uzun araç kuyrukları oluştu.


SÜRÜCÜLER TEPKİLİ


Sürücülerin tepkisine neden çalışmalar aralıksız devam ederken, İstanbul'dan ailesiyle yola çıkan Hikmet Yılmaz, Gelibolu'ya gitmek için 07.00'de yola çıkmasına rağmen henüz Tekirdağ'ı geçemediğini söyledi. Karayollarının bayramda çalışmaya devam etmesine tepki gösteren Yılmaz, "İstanbul'dan geliyorum, Gelibolu'ya gideceğim. Sabah 07.00'de çıktım hala gideceğiz. Karayollarına soruyorum ben, bu çalışmalar hep yaza mı denk gelir? Bayram üzeri, her zaman bunları yaşıyoruz. Yıllardır gider gelirim, yaz döneminde, bayramda bu yollarda çalışmalar olur. ya doğru dürüst yapılmıyor, yada başka bir art niyet var. Aklıma başka bir şey gelmiyor. İnsanlara yazık" dedi.


Malkara yolu Yazır mevkiinde otomobili yol kenarına çekerek dinlenen sürücülerden Arif Özsoy, ise çalışmalar nedeniyle trafikte ilerlemenin çok güç duruma geldiğini söyledi. Sabahın erken saatlerinde yola çıkmalarına rağmen Tekirdağ'ı bir türlü aşamadığını ifade eden Özsoy, şunları  söyledi: "İstanbul'dan sabah 05.30 gibi ailemle Keşan'a gitmek için yola çıktık. Trafik yoğunluğundan dolayı burada mola vermek zorunda kaldık. Bahçelievler'den çıkmıştık, Tekirdağ girişindeki Yeniçiftlik ve Malkara yolundaki Bağlar mevkiinde tıkandık. Biz de yoğunluk nedeniyle mola verdik. Kaç saate gideceğimiz belli değil."


MALKARA'DA ÇALIŞMA VAR


Yunanistan'a açılan İpsala Sınır Kapısı'na giden Tekirdağ- Malkara D-110 karayolunda da çalışma nedeniyle trafik tıkandı. Yol bakımı nedeniyle trafik akışı tek şeritten verilince, İpsala Sınır Kapısı'na, Tekirdağ'da yazlıklarına, Marmara Denizi'ne kıyısı olan Şarköy İlçesi'ne ve Edirne'nin Keşan İlçesi'ne gidecek olanlar trafikte ilerlemekte güçlük çekti.


300 ARAÇ KUYRUKTA


Ramazan Bayramı tatillerini adalarda geçirmek isteyenler feribotların bulunduğu Tekirdağ limanı önünde yüzlerce araçlık kuyruk oluşturdu. Feribotların adalara kalkacağı saatleri bekleyenler aşırı sıcaklar sıkıntı yaşadıklarını söyledi. Tekirdağ'dan Avşa, Marmaraı ve Karabiga adalarına gitmek isteyenlerin liman önünde beklemek zorunda kaldı.


EMNİYET UYARMIŞ


Ramazan Bayramı nedeniyle yollarda yoğunluk olacağını ön gören Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü, Karayolları çalışmaların bayram sonrası yapılması için uyardığı belirtildi. Ancak buna rağmen karayollarının en az 4 noktada çalışmalarını sürdürerek yolu tek şeride düşürdüğü bildirildi.