Tıp Bayramında Basına Ödüller Verildi

Tıp Bayramında Basına Ödüller Verildi

Yayınlama: 16.03.2016
213
A+
A-

 

Tıp Bayramında Basına Ödüller Verildi

 

Tekirdağ Tabip Odası, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla ‘Sağlıkta, Basın Ödülleri’ programında, Tekirdağ’da faaliyet gösteren ulusal ve yerel basın temsilcilerine ödül verdi.


Yelken İhtisas Kulübünde yapılan ödül törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Halk Sağlığı İl Müdürü Hacı Bayram Zengin, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten, katıldı. Programda konuşan Tekirdağ Tabip Odası Başkanı Yücel Ayaz, sözlerine Ankara’da meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyerek başladı. Ayaz burada yaptığı konuşmada, “Öncelikle Tekirdağ Tabib Odası olarak Ankara’da meydana gelen terör olayını lanetliyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yakınlarına sabır diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz. Sizlere bugün hekimliklerin üzerindeki baskıyı anlatmayacağım. Çünkü bugün burukta olsa kutlama günümüzdür. Tıp fakültesini bitirince mecburi hizmet uzmanlığı alınca yine mecburi hizmet yandal uzmanlığını alınca tekrar mecburi hizmet dayanışmasını anlatmayacağım çünkü bugün kutlama günümüzdür.” dedi.


“HEKİMLER OLARAK YILMAYACAĞIZ” 


Türk hekimleri olarak korkmayacaklarını ve yılmayacaklarını aktaran Ayaz konuşmasında, “14 Mart tıp haftası dolayısıyla düzenlediğimiz programa hoş geldiniz. Tekirdağ Tabip Odası adına saygıyla selamlıyorum. Tıp fakültesini bitirince mecburi hizmet, uzmanlığı alınca yine mecburi hizmet, yan dal uzmanlığını alınca tekrar mecburi hizmet dayatmasını anlatmayacağım. Çünkü bugün kutlama günü. Sağlıkta tüm aksamaların sorumlusu olarak hekimin hedef gösterilmesi nedeniyle patlayan sağlıktaki şiddeti ise hiç anlatmayacağım. Çünkü bugün kutlama günü. Bizler hekim olarak laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devletinde, Atatürk devrimleriyle, Cumhuriyet toprakları üzerinde barış içinde yaşayarak Tıbbiyenin toplumcu, ilerici, aydınlık yüzünü, etik değerlere bağlılığını ve dayanışmayı daha ileriye taşımak için mücadele içinde olacağız. Bizler Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin çağdaş Türk hekimleriyiz. Korkmayacağız. Boyun eğmeyeceğiz. 14 Mart Tıp Haftası ve Tıp Gününün gelecekte Tüm Sağlık Kuruluşları ile birlikte bir bayram olarak kutlanmasını, sorunların azalmasını umut ediyor, hepinize saygılarımı sunuyor, esenlikler diliyorum.” ifadesini kullandı.

 


Programda ‘Sağlıkta, Basın Ödülleri’ kapsamında Tekirdağ’daki gazete temsilcilerine Ajans Tekirdağ temsilcimiz Abdullah Yalçın ve Ruhan Yalçın'a plaket verildi. Ödüllerin ardından program, düzenlenen kokteyl ile son buldu.