Yeni Sanayi Esnafı Rahat Bir Nefes Alacak

Yeni Sanayi Esnafı Rahat Bir Nefes Alacak

Yayınlama: 10.04.2015
260
A+
A-

 

Yeni Sanayi Esnafı Rahat Bir Nefes Alacak

 

100. Yıl Sanayi Sitesi Asfalt Yapımı ve Çevre Düzenlenmesi İnşaatı Temel Atma Töreni Yeni Sanayi Sitesi Yeni Salon’da geniş çaplı bir katılımla gerçekleştirildi.


Törende ilk konuşmayı Yeni Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Cavit Kıldıran gerçekleştirdi. Kooperatif Başkanı Kıldıran, gösterdikleri sabrın karşılığını bugün aldıklarını söyledi ve verdiği sözü tutan Başkan Albayrak’a teşekkür etti. Fen işleri Daire Başkanı Oktay Çolpan, herkesin gurur duyacağı, tüm esnafların rahat edeceği bir site ortaya çıkaracaklarını söyledi. Daha sonra kürsüye gelen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’da Yeni Sanayi Sitesi Asfalt Yapımı ve Çevre düzeni çalışmalarının tüm sanayi esnafına hayırlı olmasını diledi.


''HERKESTEN ÖZÜR DİLERİM''


Son olarak kürsüye gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, göreve geldiği günden bu yana Yeni Sanayi esnafı ile her zaman bir arada olduğunu belirten Başkan Albayrak, “Bugün benim görev süremin 1 yılı dolmuş durumda. 1 yıl içerisinde 385 defa Yeni Sanayi Sitesine gelmişim. Yani bazı günler günde 2 defa gelmişim. Yeni Sanayi esnafımızın çektiği sıkıntıları biliyorum. Yeni Sanayi Sitemizin geleceğe dönük altyapısı ile birlikte tüm çevre düzenlemesi ve asfaltını yapmak da bize nasip oldu. 8 Trilyonluk bir yatırım tüm esnafımıza helal hoş olsun. Geçmişte neler yaşanmışsa, sıkıntılar olmuşsa, ihmalkarlıklar olmuşsa ben şimdiki Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hepinizden özür diliyorum. Bazı masrafları yapmak için de bazı bürokratik engelleri aşmak gerekiyor. Burası Süleymanpaşa Belediyesi’nin hizmet ağı içerisinde. Büyükşehir Belediye Meclisinden yeni sanayi sitesine Büyükşehir hizmet ağına almak için karar almamız gerekiyordu ve oybirliği ile bu kararı aldık. Ama ihale süreci, itirazlar, yasal prosedür derken bugüne geldik.'' dedi.


''ALT YAPI ÇALIŞMALARI OLMAK ZORUNDA''


Alt yapı çalışmalarının devam etmek zorunda olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; ''Altyapı çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Devam etmek zorunda. Temiz denize sahip olmak istiyorsak, temiz denize girmek istiyorsak mavi bayrak almak ve huzurlu bir sahilde dolaşmak istiyorsak bu altyapı çalışmalarını yapacağız. Biraz zahmet çekeceğiz ama sonrasında rahata erişeceğiz. Çocuklarımız temiz bir çevreye ve denize sahip olacaklar. Arıtma tesisimizin temelini kısa zamanda atmayı planlıyoruz. Bütün partilerin kucaklaştığı, bütün siyasilerin kucaklaştığı bir büyükşehre ihtiyacımız var.'' dedi.


Yeni sanayi sitesinde uzun süren çalışmaların ardından gerçekleştirilen asfalt dökme törenine çok sayıda sanayici ve Büyükşehir belediyesi daire başkanları katıldı. Asfalt dökme töreni için ise bazı vatandaşlar '' Mecburi bir hizmet olan yol yapma işini bu kadar abartmanın gerekmediğini'' belirttiler. Asfalt Yapımı ve Çevre Düzenlenmesi inşaatının temeli atıldı. Başkan Albayrak tren için getirilen kurbanı bağışlayarak kesilmesini istemedi. Başkan Albayrak daha sonra müteahhit firma yetkilisi ile de görüşerek, yapılacak olan işin denetimi tüm sanayi esnafı olduğunu, ve esnaflarımıza yakışır bir işin ortaya çıkması gerektiğini söyledi.    


Aynı gün içerisinde gerçekleştirilen bir diğer asfalt dökme töreni ise Tekirdağ'ın muratlı ilçesinde gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen törene çok sayıda partili ve vatandaşlar katıldı. Yapılan konuşmaların ardından kurban kesilerek asfalt dökme işlemi gerçekleştirildi.