AK Parti’de Aday Adaylık Başvuralı Başladı

AK Parti, 2024’ün Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimler için Aday Adaylığı başvurularının başladığı açıklandı. 

AK Parti’de Aday Adaylık Başvuralı Başladı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.11.2023
167
A+
A-

AK Parti, 2024’ün Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimler için Aday Adaylığı başvurularının başladığı açıklandı.

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ali Gümüş, İl Başkanlığı binasında basın toplantısı gerçekleştirerek Mart 2024 seçimleri için aday adaylığı başvurularının başladığını açıkladı. Konuyla ilgili açıklama yapan İl Başkanı Ali Gümüş, 11 İlçede ve Büyükşehir Belediyesinde başarı hedeflediklerini belirtti.

AK Parti İl Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen basın toplantısında aday adaylığı süreci hakkında bilgilendirmelerde bulunan Gümüş; ” 9 Kasım, 17 Kasım itibarı ile Belediye Başkan aday adaylığı müracaatı almaya başladık. Bugün itibarı ile müracaatları kabule başlıyoruz. Belediye Meclis üyelikleri içinde 9 Kasım, 3 Aralık tarihi arasında müracaatları kabul edeceğiz. Biliyorsunuz ki YSK 1 Aralık, görevden çekilmesi gerekenler için son tarih. Biz o süreyi beklemeden, partimiz prensip kararı itibarıyla o tarihleri beklemeden aday adaylığı müracaatlarını 17 Kasım’da tamamlayacak. Yani partimizden herhangi bir göreve aday olabilmesi için görevinden çekilmesi gerekenler için biz 1 Aralık’ı beklemeden 17 Kasım’a kadar müracaatları almış olacağız. Meclis üyelikleri için son tarih 3 Aralık olduğu için o kısımda bir sorun yok.” şeklinde konuştu.

İl Başkanı Gümüş; ”Başvuru yerlerimiz, Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylıkları için Genel Merkezimiz ve İl Başkanlığımız müracaatlarını yapmaları gerekecek. İlçe Belediye Başkanlığı müracaatları ise, ya kendi ilçesinde müracaat edecek yada il başkanlığında yapılacak.” dedi.

AK Parti’de Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylıkları 50 Bin TL,  İlçe Belediye Başkanlıkları 20 Bin TL Belediye Meclis Üyelikleri için ise 10 Bin TL olarak belirlendi.

Kaynak: Ajans Tekirdağ Haber Merkezi

REKLAM ALANI