ORTA “BU TOPRAKLARI BİZE ÇOK GÖRÜYORLAR”

ORTA “BU TOPRAKLARI BİZE ÇOK GÖRÜYORLAR”

Yayınlama: 25.10.2014
273
A+
A-ORTA “BU TOPRAKLARI BİZE ÇOK GÖRÜYORLAR”

 

 

Tekirdağ Su Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Arsenikli su tespit edilen köylerin su kaynaklarını değiştiren TESKİ bu seferde Hayrabolu’nun su olmayan köyü Kurtdere’ye su getirdi.


Hayrabolu’nun Kurtdere köyünde törenle köylülere su getirildiğini açıklayan heyet içerisinde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TESKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Halim Orta, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve TESKİ müdürleri katıldı. Kurtdere köyünde vatandaşlar ile bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak “ TESKİ Genel sekreterimiz Halim bey projelerini anlatırken baktım ki Kurtdere köyünde güzel bir proje var, bende kendisine bu Cuma namazını kurtdere köyünde kılalım ve vatandaşlarımıza anlatalım dedim. Artık tamamlanmış olan Kurtdere köyünün suyunun da bereketini beraber tadalım diye düşündük. Gelme sebebimiz bu.” Dedi.


“ÇEŞMEDEN GELEN İLK SUYU ALBAYRAK İÇTİ”


Tekirdağ Kurtdere köyünde su açılışı yapan  Albayrak çeşmeden gelen ilk suyu da kendisi tattı. Albayrak “ Tekirdağ artık büyükşehir oldu, Büyükşehir dediğimiz zaman Tekirdağ’ın 257 köyü çıkan bir kanunla köyden mahalleye dönüştü. Tekirdağ artık 11 ilçenin ortak ismi oldu.  Fakat şunu belirtmek isterim kolay değil, özellikle kırsal kesim teslim aldığımız şartlarda çok ihmal edilmiş durumdaydı,  inşallah görev süremiz içerisinde her şey gönlünüzce ve gönlümüzce olsun.” Diyerek konuştu“TOPRAKLARI BİZE FAZLA GÖRMEYE BAŞLADILAR”


Kurtdere köyünde vatandaşlar ile bir araya gelen TESKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Halim Orta Trakya ve Tekirdağ olarak işlerinin çok zor olduğunu ve bu toprakların kendilerine çok görmeye başladıklarını belirten ORTA “ Şimdi bizim Trakya ve Tekirdağ olarak işimiz çok zor, bu toprakları bize fazla görmeye başladılar ve elimizden bu toprakları almak isterler. Patronlar, zenginler, holdingler şunlar bunlar. Bizde ne yapacağız dedelerimizin atalarımızın, biz balkan göçü yaşamış olan insanlarız onun için Cumhuriyetinde, toprağında Atatürk’ün de kıymetini çok iyi biliriz. Bizim yapacağımız eskiden atalarımızın beklediği bu toprakları şimdi biz beklemeye devam edeceğiz. Bu toprakları bekleyebilmek içinde biz size Büyükşehir Belediye Başkanımızın da talimatları doğrultusunda suyunuzu, kanalizasyonunuzu efendim yolunuzu belediye hizmetleri içerisinde olanları gücümüz doğrultusunda hepsini getireceğiz. Tek isteğimiz siz yeter ki bu toprakları beklemeye devam edin.” Diyerek konuştu


Kurtdere köyünde ki törenin bitmesinin ardından TESKİ’ye dönmek üzere yola çıkan Genel Müdür Prof. Dr. Halim Orta yol üzerinde ki Soylu köyünde askere düğününe denk gelmesi üzerine durarak askere giden gençlere hayırlı teskereler dileyip kahvede mola verdi.