Jandarma’dan Sahte Para Operasyonu

Jandarma’dan Sahte Para Operasyonu

Yayınlama: 12.01.2015
338
A+
A-

 

Jandarma’dan Sahte Para Operasyonu

 

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Kumbağ, Barbaros ve Altınova mahallelerinde marketlere sahte 200 TL banknot verip para üstü alan 4 zanlı jandarmanın kurduğu barikata takıldı. Zanlıların otomobilinden 150 adet sahte 200 TL lik banknot ele geçirildi.


İddiaya göre İstanbul’dan gelip önce, Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Kumbağ mahallesinde bir marketler zincirinin Kumbağşubesine, daha sonra Barbaros ve Altınova mahallelerindeki şubelerinde sahte para ile alışveriş yapan O.Y.Ö, E.K, K.K ve U.Ö en son girdikleri marketteki kasiyerin durumu fark etmesi ile jandarma tarafından aranmaya başlandı. Zanlıların kullandığı otomobilin plakasını belirleyen jandarma ekipleri zanlıları Kumbağ’dan Barbaros’a doğru kovalamaya başladı. Zanlılar yakalanacaklarını anlayınca geri dönüş yaparak Barbaros’a doğru yöneldiler. Ancak Jandarma’nın burada kurduğu barikatta yakayı ele verdiler.

 

150 Adet Sahte 200 TL Ele Geçirildi

 

Zanlıları göz altına alan Kumbağ jandarma ekipleri, şüpheliler ve otomobilde yaptığı incelemede 150 adet sahte 200 Tllik banknot ele geçirildi. 4 Şüpheli jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiler. Savcının tutuklanmaları istemi ile mahkemeye sevk ettiği 4 şüpheliden E.K tutuklanırken diğer 3 şüpheli serbest kaldılar.